Студенти знайшли стрічку «Карл Бруннер» 1936 року й передали її Довженко-Центру

Джерело: Довженко-Центр

У Києві студенти театрального університету ім. І. К. Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили унікальну кінематографічну знахідку в архіві студентських робіт. Вони знайшли оригінальну фільмокопію стрічки “Карл Бруннер”, створеної у 1936 році на Одеській кінофабриці “Українфільм”.

Фото: Довженко-Центр

Фільм “Карл Бруннер” зняли режисери Олексій Маслюков і Мечислава Маєвська за сценарієм угорського письменника Бели Балажа. Ця стрічка, яка має яскраво виражений антифашистський меседж, розповідає про життя дітей у фашистській Німеччині. Раніше копія цього фільму була доступна лише у російському “Госфільмофонді”.

Знайдена плівка не містить звукової фонограми, і її пошуки тривають. Фільм вважається прикладом дитячого кіно з сильним соціальним і пропагандистським підтекстом, що був характерним для українського кінематографа 1930-х років.

Фото: Довженко-Центр

Представники Довженко-Центру підкреслили важливість цієї знахідки для дослідження та популяризації української кінематографічної спадщини. Вони назвали її цінним внеском у збереження культурної пам’яті.

Фото: Довженко-Центр

У німецькому уряді вважають, що вже цьогоріч президент РФ може завершити війну проти України, про що вже навіть посилає відповідні сигнали – як російській, так і міжнародній спільноті.

Після падіння режиму Башара Асада до Сирії повернулося понад 115 тисяч сирійців, котрі проживали в Туреччині, Йорданії та Лівані.

Країни-партнери з ІТ-коаліції (Естонія, Нідерланди, Люксембург) відправили Україні чергову партію техніки на суму 3,3 мільйона євро.

Припинення поставок російського газу до сепаратистського Придністровського регіону Молдови призвело до закриття всіх промислових підприємств, окрім виробників їжі.

Польща вирішила не запрошувати посла Угорщини на захід 3 січня з нагоди початку головування у Євросоюзі.