Студенти знайшли стрічку «Карл Бруннер» 1936 року й передали її Довженко-Центру
Джерело: Довженко-Центр
У Києві студенти театрального університету ім. І. К. Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили унікальну кінематографічну знахідку в архіві студентських робіт. Вони знайшли оригінальну фільмокопію стрічки “Карл Бруннер”, створеної у 1936 році на Одеській кінофабриці “Українфільм”.

Фото: Довженко-Центр
Фільм “Карл Бруннер” зняли режисери Олексій Маслюков і Мечислава Маєвська за сценарієм угорського письменника Бели Балажа. Ця стрічка, яка має яскраво виражений антифашистський меседж, розповідає про життя дітей у фашистській Німеччині. Раніше копія цього фільму була доступна лише у російському “Госфільмофонді”.
Знайдена плівка не містить звукової фонограми, і її пошуки тривають. Фільм вважається прикладом дитячого кіно з сильним соціальним і пропагандистським підтекстом, що був характерним для українського кінематографа 1930-х років.

Фото: Довженко-Центр
Представники Довженко-Центру підкреслили важливість цієї знахідки для дослідження та популяризації української кінематографічної спадщини. Вони назвали її цінним внеском у збереження культурної пам’яті.

Фото: Довженко-Центр
- CNN вніс до списку документальних фільмів 2024 року, які варто переглянути, стрічку “Veselka” про однойменний український ресторан у Нью-Йорку.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.