Суд присяжних визнав Трампа винним за всіма 34 пунктами у справі про підробку документів

Джерело: Reuters

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

Трампа звинуватили у кримінальному злочині за 34 пунктами, пов’язаними з фальсифікацією ділової документації в схемі підкупу порнозірки перед виборами 2016 року.

Присяжні у складі 12 осіб визнали його винним у фальсифікації ділової документації, пов’язаної з приховуванням виплат порноакторці Стормі Деніелс за мовчання. Для будь-якого вердикту була потрібна одностайність.

Трамп став першим президентом в історії США, якому висунули звинувачення у кримінальній справі.

На початку слухання прокурори заявили, що Трамп платив колишньому помічнику Майклу Коену щомісячні виплати у 35 тисяч доларів з метою компенсувати 130 тисяч доларів, сплачені Деніелс. Саме за таку суму порноактриса мала не розголошувати інформацію про роман із Трампом напередодні президентських виборів у 2016 році.

5 листопада у США мають відбутися чергові вибори президента. Кандидат від Республіканської партії спробує відвоювати Білий дім у президента-демократа Джо Байдена.

Трамп заперечував свою провину та очікувано подав апеляцію.

Йому загрожує максимальне покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. Ув’язнення не завадило б йому вести передвиборчу кампанію чи займати посаду у разі перемоги.

Опитування громадської думки показують, що Трамп і Байден ведуть напружену боротьбу, а опитування Reuters/Ipsos свідчить, що обвинувальний вирок Трампу може коштувати певної підтримки з боку виборців.

Присяжні визнали Трампа винним у фальсифікації ділових документів після шеститижневого судового процесу.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.