Суд Великої Британії визнав колишнього російського посадовця винним у порушенні санкцій

Джерело: The Guardian

Суд у Великій Британії визнав експосадовця РФ Дмитра Овсяннікова – який обіймав посаду “губернатора” тимчасово окупованого Севастополя – винним у порушенні британських санкцій.

Встановлено, що Овсянніков навмисне обійшов санкції шляхом відкриття рахунку у Halifax Bank of Scotland (HBOS), на який його дружина Катерина Овсяннікова переказала десятки тисяч фунтів стерлінгів.

Відтак королівський суд Саутерка визнав Овсяннікова винним у шести з семи пунктів обвинувачення за порушення санкцій у період з лютого 2023 року по січень 2024 року. Окрім цього, Дмитра Овсяннікова визнали винним у зберіганні та використанні злочинного майна.

48-річний Овсянніков ніяк не зреагував на рішення суду.

Його 47-річного брата Олексія Овсяннікова визнали винним за двома пунктами обвинувачення в обході санкцій шляхом оплати 41 027 фунтів стерлінгів за навчання дітей Дмитра Овсяннікова. Водночас Олексія Овсяннікова виправдали за іншими трьома пунктами обвинувачення, зокрема за придбання автомобіля Mercedes-Benz вартістю 54 500 фунтів стерлінгів та оформлення автострахівки для брата, а також за надання Дмитру Овсяннікову доступу до свого банківського рахунку Barclays.

Щодо Катерини Овсяннікової, то її виправдали за чотирма пунктами обвинувачення у порушенні санкцій.

У межах судового засідання встановлено, що всі підсудні порушували санкції, але їхні адвокати наполягали, що це не є підґрунтям для обвинувачень.

Зокрема захисники Овсяннікових стверджували, що їхні клієнти або не знали, що Дмитро Овсянніков перебуває під санкціями, або не знали, що йому заборонено надавати фінансову допомогу.

Всі троє є громадянами РФ та мають російські документи. Водночас брати Овсяннікови також мають і британські паспорти, оскільки їхній батько народився у Бредфорді.

28 липня 2016 року президент РФ Володимир Путін призначив Дмитра Овсяннікова “губернатором” Севастополя у тимчасово окупованому Криму. Згодом, на “виборах” у 2017 році, які організувала РФ, Овсяннікова знову обрали “губернатором” Севастополя.

21 листопада 2017 року Євросоюз вніс Овсяннікова до санкційного списку, обмеживши йому можливість входити до фондів держав-членів ЄС чи отримувати доступ до них.

На той час Велика Британія була членом ЄС, відтак санкції проти Овсяннікова діяли і на території Сполученого Королівства.

11 липня 2019 року Овсянніков подав у відставку з посади “губернатора” Севастополя та повернувся на попередню посаду – заступника міністра промисловості та торгівлі РФ.

4 серпня 2022 року Овсянніков подав онлайн-заявку з Туреччини на отримання британського паспорта. Його дружина отримала дозвіл на в’їзд до Великої Британії 7 серпня 2022 року, оскільки є матір’ю дитини, яка навчається у цій країні.

Відтак вже 13 серпня 2022 року Катерина Овсяннікова з двома молодшими дітьми приїхала до Великої Британії.

27 січня 2023 року Дмитру Овсяннікову видали британський паспорт і вже 1 лютого того ж року він прибув до Великої Британії, за п’ять днів до того, як ЄС офіційно виключив його зі санкційного списку.

Водночас на той час Велика Британія вже не була членом ЄС і Овсянніков залишався підсанкційним на території Сполученого Королівства відповідно до Положення про Росію.

Відтак 7 лютого 2023 року Овсянніков надіслав лист до британського МЗС з проханням скасувати проти нього санкції відповідно до законодавства країни.

Прокуратура заявила, що це – важливий момент, оскільки Овсянніков не подавав би прохання про скасування санкцій, якби не знав, що перебуває під ними.

24 лютого 2023 року HBOS заморозив рахунки Овсяннікова коли виявив, що він пребуває під санкціями.

Відтак прокуратура повідомила присяжним у суді, що має “достатньо доказів” того, що Дмитро Овсянніков знав, що є підсанкційною особою, але свідомо порушував обмеження.

Вирок братам Овсянніковим буде винесено згодом у цьому ж суді.

  • Управління зі здійснення фінансових санкцій (OFSI) Великої Британії наклало штраф у 15 000 фунтів стерлінгів на компанію Integral Concierge Services (ICSL) за порушення фінансових санкцій проти РФ.
  • Генеральний прокурор Швейцарії відкрив кримінальне провадження щодо ймовірних порушень санкцій проти Росії неназваною компанією, що є першою ознакою того, що країна готова переслідувати бізнес за ведення справ із Москвою.

Вранці 18 квітня російські окупанти атакували безпілотником Суми, поціливши у місцевий кондитерський цех.

Триває 1150-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 938 тисяч осіб.

У Харкові зросла кількість постраждалих унаслідок ракетного обстрілу міста вранці 18 квітня.

18 квітня відзначають Міжнародний день пам’яток та історичних місць, День газетного оглядача, Всесвітній день радіоаматора, Міжнародний день жонглерів та День незалежності власників домашніх тварин. За церковним календарем сьогодні згадують святого преподобного Івана, також у вірян цьогоріч 18 квітня Страсна п’ятниця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 18 квітня, у більшості регіонів очікується суха і тепла погода.