Суд відмовив Трампу в праві на імунітет у справі про втручання у вибори

Джерело: CNN, Reuters

У США федеральний апеляційний суд постановив, що експрезидент Сполучених Штатів Дональд Трамп не застрахований від судового переслідування за ймовірні злочини, скоєні під час його правління з метою скасування результатів виборів 2020 року.

Зазначається, що колегія з трьох суддів відхилила заяву Трампа про те, що він не може бути притягнутий до відповідальності, оскільки звинувачення стосуються його офіційних обов’язків як президента.

Нині розгляд справи буде зупинено щонайменше до 12 лютого, щоб дати Трампу час на подання апеляції до Верховного суду США.

ДОВІДКОВО. 6 січня 2021 року натовп людей здійснив штурм Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент повинен був затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату і Палати представників довелося тимчасово зупинити, а в Конгресі оголосити локдаун. Пізніше конгресмени все ж зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила експрезидента в “підбурюванні до повстання” й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Утім, Сенат не отримав достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.