Суд визнав незаконним привласнення земель оборони на Волині
Джерело: рішення суду
Господарський суд Волинської області скасував реєстрацію комунальної власності на земельну ділянку площею 3,31 га у Володимирському районі Волинської області на кордоні з Польщею. Ділянка належить до земель оборони, тож передача її у власність громади суперечила законодавству.
Земельну ділянку зареєстрували у Державному земельному кадастрі ще у 2013 році як ділянку сільськогосподарського призначення. Вона розташована між держкордоном, що проходить по річці Західний Буг, та прикордонними інженерними спорудами.
У 2018 році ГУ Держгеокадастру у Волинській області передало ділянку Литовезькій сільраді разом із 1475 га інших земель. А вже у 2019 році держреєстратор Білинець Х.О. зареєстрував її у Державному реєстрі речових прав як комунальну власність громади.
Про те, що земля оборони була передана у комунальну власність, Волинська обласна військова адміністрація дізналася лише у 2024 році. Після цього Волинська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону звернулася до суду з вимогою скасувати реєстрацію.
Суд дійшов висновку, що землі оборони можуть перебувати лише у державній власності, а території в межах прикордонної смуги не можуть передаватися громадам або приватним особам. Відтак, реєстрацію комунальної власності скасували.
Раніше Господарський суд Києва повернув у власність держави земельну ділянку з майновим комплексом у Дарницькому районі Києва, вартістю понад 300 млн грн, яку бізнесмени планували забудувати.
- У Верховному суді вдалося домогтися повернення державі земель оборони. У 2009 році 3 га військового полігону незаконно передали громадянам, тож оборонне відомство фактично позбавили права використовувати землі військового полігону за цільовим призначенням.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- У Хмельницькій області прокуратура повернула у власність держави 402 га лісу вартістю 5,5 мільярда гривень.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.