Суд залишив під вартою підозрюваного у вбивстві Фаріон

Джерело: Офіс генпрокурора

8 жовтня Львівський апеляційний суд залишив під вартою 18-річного мешканця м. Дніпра, котрого підозрюють в умисному вбивстві мовознавиці, громадської діячки, народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.

Раніше Галицький районний суд м. Львова продовжив підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Саме на такому запобіжному заході наполягали прокурори.

Тоді як захисник підозрюваного подав апеляційну скаргу на цю ухвалу слідчого судді та просив її скасувати і обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

За наслідками судового засідання суд відмовив у задоволені апеляційної скарги адвоката та залишив у силі обраний раніше запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Увечері 19 липня в одному з дворів Льова скоїли замах на Ірину Фаріон. Невстановлена на цей час особа вистрелила політикині у скроню, коли та вийшла з під’їзду свого будинку.

Сусіди бачили стрільця, який був у рукавичках, а на його пістолеті був глушник.

Після замаху Фаріон госпіталізували у критичному стані. Кілька годин медики боролись за її життя, проте близько 23:20 вона померла. Ірині Фаріон було 60 років.

Президент України Володимир Зеленський в четвер, 25 липня, повідомив, що в Дніпрі затримали 18-річного підозрюваного у скоєнні вбивства мовознавиці Ірини Фаріон.

26 липня міністр внутрішніх справ Ігор Клименко разом із представниками поліції розповів про деталі вбивства мовознавиці Ірини Фаріон. Одна з версій слідства — причетність РФ.

Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.

Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.

Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що на підконтрольну територію України вдалося повернути чотири родини із Херсонської, Запорізької та Луганської областей, котрі жили під тиском російської окупації.