Суддя, який звільнив з-під варти вбивцю Гонгадзе, отримує виплати у понад мільйон гривень

Джерело: “Слідства.Інфо”

Суддю Верховного суду Сергія Слинька за рішення Вищої ради правосуддя відправили у відставку з пожиттєвим утриманням у понад мільйон гривень на рік. Він відомий тим, що разом з іншими суддями вирішив відпустити з-під варти вбивцю засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе – ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.

Надалі вбивця втік та переховувався від правоохоронців майже 6 років. У результаті його спіймали в одному з сіл на Житомирщині.

Сергій Слинько пішов у відставку з 30-річним стажем. Його було визнано Громадською радою доброчесності таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, зокрема через свої рішення у 2017 році.

Чим ще відомий Сергій Слинько

Суддя був причетний до засудження ексгенерального прокурора Юрія Луценка за часів президенства Віктора Януковича. Тоді міжнародна спільнота заявила, що в Україні немає судів, які б дотримувалися міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Луценка засудили у 2012 році, але його виправдали в Європейському суді з прав людини. Вже касаційну скаргу у квітні 2013 року подав Юрій Луценко, який розглядала колегія суддів,  очолювана Слиньком. Судді не змінили вироку – попри рішення ЄСПЛ.

Всупереч закону у судівській декларації доброчесності Слинько приховав свою причетність до цього судового процесу. У цій же декларації він приховав, що був дотичний до суду над Дмитром Павліченком та його сином Сергієм, яких було визнано винними у жорстокому вбивстві судді у березні 2011 року.

Через великий суспільний резонанс через неякісну роботу правоохоронців та суддів у громадськості складалося враження, що Павліченки є “цапами-відбувайлами” у цій історії, поки справжні вбивці гуляють на свободі. Їх амністували як політв’язнів лише у 2014 році.

Також у деклараціях судді виявили, що він придбав дачний будинок і два дорогі авто, цінну зброю. Крім того, він приблизно раз на рік всією родиною вчотирьох з дітьми подорожують, хоча у деклараціях судді на все це немає грошей.

Попри скандали та репутацію суддя залишався на посаді, потрапив до Верховного Суду і пішов 18 квітня 2023 року у відставку. Як судді у відставці держава зобов’язана щомісяця пожиттєво виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Розслідувачі наголошують, що після 20 років служіння держава має робити виплати лише тим суддям, які не брали хабарів, судили чесно та не мали відкритих дисциплінарних проваджень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.