Суддя, який звільнив з-під варти вбивцю Гонгадзе, отримує виплати у понад мільйон гривень
Джерело: “Слідства.Інфо”
Суддю Верховного суду Сергія Слинька за рішення Вищої ради правосуддя відправили у відставку з пожиттєвим утриманням у понад мільйон гривень на рік. Він відомий тим, що разом з іншими суддями вирішив відпустити з-під варти вбивцю засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе – ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.
Надалі вбивця втік та переховувався від правоохоронців майже 6 років. У результаті його спіймали в одному з сіл на Житомирщині.
Сергій Слинько пішов у відставку з 30-річним стажем. Його було визнано Громадською радою доброчесності таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, зокрема через свої рішення у 2017 році.
Чим ще відомий Сергій Слинько
Суддя був причетний до засудження ексгенерального прокурора Юрія Луценка за часів президенства Віктора Януковича. Тоді міжнародна спільнота заявила, що в Україні немає судів, які б дотримувалися міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.
Луценка засудили у 2012 році, але його виправдали в Європейському суді з прав людини. Вже касаційну скаргу у квітні 2013 року подав Юрій Луценко, який розглядала колегія суддів, очолювана Слиньком. Судді не змінили вироку – попри рішення ЄСПЛ.
Всупереч закону у судівській декларації доброчесності Слинько приховав свою причетність до цього судового процесу. У цій же декларації він приховав, що був дотичний до суду над Дмитром Павліченком та його сином Сергієм, яких було визнано винними у жорстокому вбивстві судді у березні 2011 року.
Через великий суспільний резонанс через неякісну роботу правоохоронців та суддів у громадськості складалося враження, що Павліченки є “цапами-відбувайлами” у цій історії, поки справжні вбивці гуляють на свободі. Їх амністували як політв’язнів лише у 2014 році.
Також у деклараціях судді виявили, що він придбав дачний будинок і два дорогі авто, цінну зброю. Крім того, він приблизно раз на рік всією родиною вчотирьох з дітьми подорожують, хоча у деклараціях судді на все це немає грошей.
Попри скандали та репутацію суддя залишався на посаді, потрапив до Верховного Суду і пішов 18 квітня 2023 року у відставку. Як судді у відставці держава зобов’язана щомісяця пожиттєво виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.
Розслідувачі наголошують, що після 20 років служіння держава має робити виплати лише тим суддям, які не брали хабарів, судили чесно та не мали відкритих дисциплінарних проваджень.
- Депутати Київської міської ради Людмила Ковалевська, Володимир Прокопів та Ігор Хацевич зареєстрували звернення до президента України і Верховної Ради України про недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.
Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.
Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.