Суровікіна, ймовірно, звільнили з посади командувача повітряно-космічними силами РФ

Джерело: росЗМІ

Російський генерал армії Сергій Суровікін, що зник з публічного простору після заколоту ПВК “Вагнер”, звільнений з посади командувача повітряно-космічними силами РФ.

Одне з джерел повідомило, що “Суровікін звільнений з посади у зв’язку з переходом на іншу роботу і перебуває в розпорядженні” міноборони. Інше джерело зазначило, що наразі генерал РФ “у короткостроковій відпустці”.

Раніше про зняття Суровікіна з посади головкому ВКС повідомив колишній головний редактор “Эхо Москвы” Олексій Венедиктов з посиланням на указ міноборони РФ. Журналіст також натякнув, що “генерал Армагеддон” обмежений у своїх діях та позбавлений можливості спілкування із сім’єю.

Тоді як у Bloomberg повідомили, що Суровікіна допитали представники військової прокуратури, і що його тримають “в одному місці, але не у в’язниці”.

Російського генерала не бачили з 24 червня, згодом два джерела, близькі до апарату міноборони РФ, повідомили про арешт Суровікіна.

Офіційні особи США, посилаючись на перші звіти розвідки, повідомили, що російська влада, схоже, затримала високопоставленого генерала Сергія Суровікіна за підозрою в тому, що він брав участь або знав про планування невдалого заколоту ПВК “Вагнер”.

Там історія з ним була не “ок”. Для влади, — прокоментував причину арешту один зі співрозмовників. — Мабуть, він вибрав бік Пригожина під час заколоту, — сказав другий.

Пригожин поділився своїми намірами з високопоставленими офіцерами, серед яких міг бути Суровікін, заявили у Wall Street Journal з посиланням на західну розвідку. Сам глава ПВК “Вагнер”, який завжди критикував міноборони РФ, називав Суровікіна “найписьменнішим командиром у російській армії”.

Суровікіна призначили головнокомандувачем повітряно-космічними силами РФ у 2017 році. У серпні 2021 року він став генералом армії. З 8 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року Суровікін був командувачем російської армії на війні проти України, згодом його змінив Валерій Герасимов.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.