Світовий банк схвалив новий проєкт соціального захисту для України на $1,2 млрд

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів України

Вчора, 30 листопада, схвалено новий спільний проєкт “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE) між Світовим банком та Україною.

Метою проєкту INSPIRE є забезпечення соціального захисту малозабезпечених та вразливих верств населення України, зокрема під час та після війни. 

Також проєкт спрямовано на поліпшення доступу до соціальних послуг і допомоги та посилення системи соціальної підтримки для ефективного реагування на можливі виклики.

Фінансування проєкту здійснюється шляхом позики у розмірі 1,2 млрд доларів США від Світового банку з Трастового фонду “Цільовий фонд з надання необхідної кредитної підтримки Україні” (ADVANCE Ukraine), за підтримки уряду Японії. 

Ці кошти будуть спрямовані до загального фонду державного бюджету України.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.