Світовий океан досяг рекордної температури за всю історію спостережень
Джерело: Sky News
Світовий океан досягнув найвищої температури за всю історію спостережень. Нові супутникові дані Європейської служби зі зміни клімату Copernicus свідчать, що середня глобальна температура поверхні океану в лютому становила 21,06C, що вище попереднього рекорду в 20,98C, встановленого в серпні минулого року.
Карти, опубліковані організацією, показують, що величезні території Світового океану були набагато теплішими, ніж середні довгострокові показники.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) попередило, що температура океану настільки висока, що коралові рифи світу зазнають четвертої відомої події масового знебарвлення.
Тепловий стрес може змусити корали викинути різнокольорові водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без водоростей вони стають вибіленими і вразливими до хвороб і голоду, а зрештою гинуть.
Дані Служби зміни клімату Copernicus також свідчать, що середня глобальна температура повітря побила рекорд лютого, досягнувши 13,54C. Це на 1,77°C вище середнього довгострокового показника за місяць у доіндустріальний період.
Нагадаємо, що кліматична служба ЄС також повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.
Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.
Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.