Сибіга анонсував візит до Вашингтона для «важливої зустрічі» у Держдепартаменті США

Джерело: пресслужба МЗС

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Зауважується, що після виступу на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, Сибіга продовжить візит до США.

В американській столиці Андрій Сибіга проведе важливі зустрічі в Державному департаменті США та на Капітолійському пагорбі, – мовиться у повідомленні.

Окрім цього, глава МЗС візьме участь у спеціальних слуханнях Гельсінської комісії Конгресу США до 1000 днів повномасштабного російського вторгнення.

Раніше у NYT з посиланням на офіційних осіб поінформували, що президент США Джо Байден вперше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії.

За словами посадовців, спочатку зброю, швидше за все, використають проти російських та північнокорейських військ для захисту Сил оборони у Курській області.

Наголошується, що рішення Байдена є серйозною зміною в політиці США. Його радники розділились в думках стосовно його правильності.

Байден надав дозвіл за два місяці до того, як обраний 47-м президентом Дональд Трамп вступить на посаду, пообіцявши обмежити подальшу підтримку України.

Дозвіл українцям на використання ракети великої дальності, відомих, як армійські тактичні ракетні системи, або ATACMS, став відповіддю на несподіване рішення Росії ввести у бій північнокорейські війська, пише газета.

Байден почав пом’якшувати обмеження на використання американської зброї для ударів по території Росії після того, як у травні Росія розпочала наступ у напрямку Харкова.

Щоб допомогти Україні захистити Харків, Байден дозволив Силам оборони використовувати ракетно-артилерійську систему HIMARS, радіус дії якої становить понад 80 км, проти російських військ безпосередньо через кордон. Однак, тоді ще глава США не дозволив використовувати для захисту Харкова ATACMS більшого радіуса дії, які мають радіус дії близько 300 км.

Згодом, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.

Також Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.