Сили оборони вночі атакували аеродром «Саки» в ТО Криму

Джерело: речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в етері FREEДОМ

Уночі 26 липня українські захисники атакували аеродром “Саки” в тимчасово окупованому Криму. Станом на ранок на півострові продовжували лунати вибухи через детонацію боєприпасів. Імовірно, уражено й ворожі літаки.

За словами Братчука, на цей час триває дорозвідка, однак попередньо можна сказати, що було влучання саме у склад боєприпасів РФ.

Він додав, що востаннє по цьому аеродрому ЗСУ били ще у січні, відтак ворог сподівався, що нових ударів по ньому не буде.

Братчук повідомив, що тут росіяни утримували щонайменше 16 літаків Су-34 та Су-35. Підняти їх у повітря в момент удару ворог не встиг.

Однак, за словами речника, в подібних атаках головне вражати не літаки, а інфраструктуру аеродрому, яка забезпечує польоти.

“Не буде інфраструктури — не буде злетів і тим більше посадок не буде. І, як мінімум, ворог переміщатиме свої літаки на більш далеку відстань, наприклад, на територію вже Російської Федерації, що збільшує і час підльоту, і можливості наших засобів протиповітряної оборони на те, щоб реагувати у разі ворожої авіаційної атаки… І найголовніше, наші люди матимуть більше часу для того, щоб сховатись у безпечному місці”, – пояснив він.

Сергій Братчук також зауважив, що Україна має власні засоби, аби атакувати військові об’єкти РФ на території тимчасово окупованого Криму.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.

18 листопада терористичне угруповання Хезболла здійснила масований обстріл території Ізраїлю. Постраждали Тель-Авів, Хайфа та багато інших міст.