«Синдром старшої доньки»: як батьки несвідомо можуть вкрасти дитинство

Джерело: Wonderzine

У TikTok стають популярними відео про досвід старших доньок у сім’ї, що призвело до появи “Синдрому старшої доньки”. Тренд почався з відео шлюбної і сімейної терапевтки Кеті Мортон, яка розповіла про цей синдром та його ознаки. Її відео стало вірусним, і користувачки почали ділитися своїм досвідом.

@katimorton The 8 signs you have eldest daughter syndrome… #eldestdaughter #siblings #siblingcheck ♬ original sound – Kati Morton, LMFT

У межах цього тренду жінки та дівчата розповідають про відповідальність за догляд за молодшими братами чи сестрами та допомогу в домашніх справах. Вони зазначають, що їхню допомогу рідко цінують.

У TikTok часто говорять про риси жінок із “Синдромом старшої доньки”: сильне почуття відповідальності, високу тривожність, проблеми з особистими кордонами й почуття провини.

@nylah.akua Eldest daughters STAND UP 🫡🥂✨ #eldestdaughter #eldestdaughtersyndrome #eldestdaughterproblems #eldestsibling ♬ original sound – Nylah | Lifestyle + Travel

Засновниця платформи “ЇЇ підтримка”, психотерапевтка Анна Хаєцька, пояснила, що термін описує ситуацію, коли на старшу доньку покладаються надмірні обов’язки.

Це може включати догляд за молодшими братами та сестрами, допомогу в повсякденних справах, догляд за хворими батьками та домашні обов’язки.

“Дослідження свідчать, що в сім’ях досі є значний гендерний розрив: дівчата віком від 5 до 14 років витрачають на 40% більше часу на домашню роботу, ніж хлопчики”, – зазначила вона.

Психотерапевтка додала: “Щоб змінити ситуацію, важливо рівномірно розподіляти домашні обов’язки, щоб члени сім’ї чоловічої статі, зокрема, активізували свій внесок у домашню роботу. Важливо також змінювати уявлення про роботу по дому й турботу про дітей як про щось гендерне та “жіноче”.

  • Новим начальником Штабу оборони Канади вперше з часів заснування цієї посади стане жінка.
  • Професійна дизайнерка Бекка Сеговія, котра вже 10 років поспіль відтворює зовнішність відомих історичних постатей, взялася за портрет французької воїтельки Жанни д’Арк.
  • Україна планує залучити більше жінок до розмінування. Своєю чергою, Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
  • Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.