Синоптики дали кліматичну характеристику травня

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики дали кліматичну характеристику травня, повідомивши про середню температуру останнього місця весни та кількість опадів.

Цьогоріч у травні середня місячна температура становитиме +15…+18 градусів, у гірських районах традиційно прохолодніше – +11…+14 градусів. Цей показник, додали фахівці, вище за норму на +1..+1,5 градуса.

Щодо опадів, то у травні очікується 35-75 мм, у Карпатах, на Прикарпатті та Закарпатті 88-138 мм, що у межах норми.

Фахівці наголосили, що ці дані – не прогноз, а тільки аналіз на ґрунті багаторічних спостережень за погодою у травні.

Відповідно до аналізу, у травні в Україні середня місячна температура становить +13…+17 градусів, у гірських районах +7…+12 градусів.

Абсолютний мінімум температури у травні становить 0…-6 градусів, місцями у Сумській області та гірських районах -7…-10 градусів, на узбережжі морів +1…+3 градуси.

Абсолютний максимум температури повітря – +30…+37 градусів, на Одещині, Луганщині та у Криму до +38…+39 градусів, у гірських районах +26…+29 градусів.

Середня місячна кількість опадів складає 22-60 мм, у західних та Вінницькій областях 62-91 мм, в Карпатах до 148 мм.

Стійкий перехід середньої добової температури через +15 градусів у бік підвищення (кліматичний показник початку метеорологічного літа) відбувається переважно у другій, на Закарпатті та півдні країни – у першій декаді травня.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.