«Система чинить опір»: Умєров повідомив про порушення у Міноборони на понад 10 млрд

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що за минулі чотири місяці в оборонному відомстві виявили порушення на понад 10 мільярдів, вчинені раніше. Запевнивши, що Міноборони тісно співпрацює з правоохоронцями для “викорінення проявів корупції”.

Один з пріоритетів команди Міністерства оборони — вичищення системи від недоброчесних учасників — всередині установи і зовні…Система чинить опір, однак ми його здолаємо, — зазначив міністр.

Умєров поінформував, що нині наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони, що вже виявили багато порушень — зокрема, за минулі 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень.

Жорстко реагуємо на всі випадки. Тісно співпрацюємо з правоохоронцями та спеціальними службами.

Глава відомства зауважив, що, наприклад, у грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн. Додав, що це те, про що можна говорити публічно. натомість анонсував попереду ще новини.

Він також зазначив, що нині працюють над тим, щоб розв’язувати проблему системно: впроваджують нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО.

Зокрема відбувається перебудова закупівельних механізмів так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ.

Відтепер Міноборони — встановлює правила гри, формує політику, контролює торги. Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції, — запевнив глава оборонного відомства.

Також Умєров висловив вдячність представникам громадянського суспільства, котрі допомагають у боротьбі з корупцією.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.