Ситуація з COVID-19: Киянам рекомендували використовувати маски в місцях скупчення людей
Джерело: пресслужба КМДА
У КМДА рекомендували киянам повернутись до маскового режиму в місцях скупчення людей для зменшення ризику зараження COVID-19.
Як нагадав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я закликали продовжити дотримання маскового режиму й соціальної дистанції, щоб уникнути зараження COVID-19.
Відповідну заяву генеральний директор ВООЗ зробив після того, як у багатьох країнах протягом кількох тижнів зростала кількість респіраторних захворювань, спричинених COVID-19, грипом та іншими патогенами. У Києві це питання теж актуальне. Адже щотижня фіксуються нові випадки захворювання на коронавірус. Серед пацієнтів, яких госпіталізовано, є й важкі пацієнти, – зазначив Поворозник.
Він акцентував, що киянам доцільно повернутись до маскового режиму в місцях скупчення людей для зменшення ризику зараження.
Відтак додав, що мовиться в першу чергу про здоров’я, яке потрібно берегти. Поворозник наголосив, що при погіршенні стану і перших симптомах недуги слід обов’язково звертатись до свого сімейного лікаря та, за потреби, яку визначить лікар, вчасно проходити тестування на COVID-19. Він також нагадав, що найнадійнішим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація.
Зауважимо, у ВООЗ повідомили, що у світі зростає кількість хворих на COVID-19. В організації закликали не нехтувати карантинними заходами.
- У країнах ЄС, попередньо, залишилися невикористаними близько 215 мільйонів доз вакцин проти COVID-19. Видання надало розрахунки на цифрах із 19 європейських країн, але реальна кількість може бути набагато вища.
- Від жовтня 2023 року 1,9 мільйона українців перехворіло на ГРВІ, грип та COVID-19, з них 56% – діти.
- У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola – нового субваріанту коронавірусу.
- Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.
У Повітряних силах повідомили деталі ракетно-дронової атаки Росії по Україні 15 січня.