Тайвань обрав президентом Вільяма Лая, що викликало обурення в Китаю
Джерело: BBC News
В суботу, 13 січня, тайванські виборці обрали своїм президентом Вільяма Лая на історичних виборах.
Цей крок викликав обурення Китаю, який незабаром після результатів опублікував заяву, наполягаючи на тому, що “Тайвань є частиною Китаю”.
Хоча Пекін закликає до “мирного возз’єднання”, він також не виключає застосування сили й вибори в Тайвані розглядалися як вибір між “війною і миром”.
В останні місяці Китай збільшив свою військову присутність навколо острова, посилюючи побоювання щодо можливого конфлікту.
Комуністичний уряд Пекіна зневажає Демократичну прогресивну партію (DPP) Вільяма Лая, яка керувала Тайванем протягом восьми років.
“Країна продовжуватиме йти правильним шляхом вперед. Ми не будемо повертатися назад або озиратися назад”, — сказав Лай після перемоги у виборах.
Пізніше, звертаючись до десятків тисяч прихильників на вулицях Тайбею, Лай назвав свою перемогу тріумфом демократії.
“Ми це зробили. Ми не дозволили зовнішнім силам вплинути на наші вибори. Це тому, що ми вирішили, що тільки ми можемо обрати нашого президента”, – сказав він.
Напередодні виборів Тайвань звинуватив Китай у спробі втрутитися в процес.
США, найбільший союзник Тайваню, привітали Лая з перемогою. Державний секретар США Ентоні Блінкен також високо оцінив “надійну демократичну систему та виборчий процес” острова.
У своїй заяві він сказав, що Вашингтон “відданий підтримці миру та стабільності між двома протоками”.
- 31 грудня у своїй новорічній промові президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, про неминуче “возз’єднання” КНР з Тайванем.
- 29 серпня Міністерство оборони Тайваню попередило про можливе “різке зростання” військової напруженості після повідомлення про відновлення військової активності Китаю, включаючи винищувачі, які перетинають умовну середню лінію Тайванської протоки.
- 19 серпня США закликали Китай припинити тиск на Тайвань після того, як Пекін розпочав військові навчання.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у США новітні ракетні системи NASAMS.
70-річна британка Тізі Годсон отримала відповідь на своє резюме, надіслане 48 років тому.
11 березня в Гренландії проведуть загальні вибори на тлі відновлення інтересу президента США Дональда Трампа до арктичної території.
Поштова служба США (USPS) заявила про тимчасове зупинення відправлення посилок із Китаю та Гонконгу. Раніше президент Дональд Трамп скасував торгівельне положення, що дозволяло роздрібним платформам, як-от Temu та Shein, безмитно доставляти товари низької вартості до США.
Останні санкції США поки не вплинули на експорт сирої нафти з РФ. Однак завантаження нафти на танкери та їхнє розвантаження – різні речі, і саме з розвантаженням російської нафти виникли проблеми.
Мексика направила сотні солдатів до кордону зі Сполученими Штатами згідно з угодою, яка дозволила уникнути запровадження мит на мексиканський імпорт, за умови, що країна зможе зупинити наркотрафік до США.