Талібан став найбільшим покупцем російського борошна
Джерело: Reuters
Минулого року Афганістан став найбільшим імпортером російського борошна, подвоївши закупівлі.
Минулого року Афганістан придбав російське борошно на суму майже 80 мільйонів доларів, що вдвічі перевищує показники 2023 року. Серед найбільших покупців російського борошна також опинилися Китай і Туркменістан.
Афганістан імпортує борошно, оскільки не має достатньо виробничих потужностей для повного задоволення внутрішнього попиту.
Загальний обсяг експорту пшениці та пшенично-житнього борошна з Росії у 2024 році досяг 300 мільйонів доларів. Це на 3% більше у вартісному вираженні проти 2023 року.
Збільшення імпорту відбулося через те, що Росія намагалася налагодити зв’язки з правителями Талібану в Афганістані.
Додамо, 2 квітня 2024 року речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.
Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.
У РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році – після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.
Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.
- 17 грудня 2024 року держдума РФ ухвалила у другому і третьому, остаточному читанні закон, що передбачає можливість виключення терористичного руху “Талібан” зі списку заборонених у Росії організацій.
Російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.
Журналістка Діана Буцко розповіла про те, як живуть люди в прифронтовому місті Покровськ Донецької області.
Соратники президента США Джо Байдена застерігали президента РФ Володимира Путіна від подальших диверсій після того, як влітку 2024 року у Європі вибухнуло кілька посилок.
Американський бізнесмен Ілон Маск, який після вступу на посаду обраного президента США Дональда Трампа очолить новостворений Департамент урядової ефективності (Department of Government Efficiency, DOGE), працюватиме в офісах, розташованих у комплексі Білого дому.
Голова уряду Словаччини Роберт Фіцо може втратити посаду через ініціативу опозиції висловити йому вотум недовіри. До цього кроку закликають політичні сили “Прогресивна Словаччина”, “Рух Словаччини”, “Християнсько-демократичний рух” та “Свобода і солідарність”.