Талібан став найбільшим покупцем російського борошна
Джерело: Reuters
Минулого року Афганістан став найбільшим імпортером російського борошна, подвоївши закупівлі.
Минулого року Афганістан придбав російське борошно на суму майже 80 мільйонів доларів, що вдвічі перевищує показники 2023 року. Серед найбільших покупців російського борошна також опинилися Китай і Туркменістан.
Афганістан імпортує борошно, оскільки не має достатньо виробничих потужностей для повного задоволення внутрішнього попиту.
Загальний обсяг експорту пшениці та пшенично-житнього борошна з Росії у 2024 році досяг 300 мільйонів доларів. Це на 3% більше у вартісному вираженні проти 2023 року.
Збільшення імпорту відбулося через те, що Росія намагалася налагодити зв’язки з правителями Талібану в Афганістані.
Додамо, 2 квітня 2024 року речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.
Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.
У РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році – після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.
Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.
- 17 грудня 2024 року держдума РФ ухвалила у другому і третьому, остаточному читанні закон, що передбачає можливість виключення терористичного руху “Талібан” зі списку заборонених у Росії організацій.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.