«Талібан» виступив проти переговорів про права жінок: ООН пішла на поступки?

Джерело: Голос Америки, The Guardian, DW

У суботу Талібан виключив будь-які обговорення “внутрішніх проблем” Афганістану (в тому числі прав жінок) з міжнародними посланцями на вирішальній зустрічі в Досі, Катар, організованій Організацією Об’єднаних Націй.

Забіхулла Муджахід, речник уряду Талібану і голова делегації, яка бере участь у конференції в столиці країни Перської затоки, перед своїм візитом до Дохи заявив, що дводенні переговори, які розпочнуться в неділю, будуть зосереджені на економічних питаннях Афганістану і боротьбі з наркоторгівлею.

“Ми визнаємо, що жінки стикаються з проблемами, але вони є внутрішніми справами Афганістану і повинні вирішуватися на місцевому рівні в рамках ісламського шаріату”, – сказав Муджахід на пресконференції в столиці Кабулі, відповідаючи на запитання, чи буде на порядку денному зустрічі питання прав афганських жінок.

“Наші зустрічі, такі як в Досі або з іншими країнами, не мають нічого спільного з життям наших сестер, і ми не дозволимо їм втручатися в наші внутрішні справи”, – зазначив він.

Спеціальні посланці з близько двох десятків країн зберуться в неділю в Досі, щоб поспілкуватися з представниками Талібану вперше після того, як рік тому Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш ініціював так званий “дохійський процес”.

Політична керівниця ООН, яка головуватиме на зустрічі, заявила, що мова не йде про визнання Талібану.

“Це не зустріч, яка призведе до визнання… Взаємодія не означає визнання”, – заявила журналістам заступниця Генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло. “Мова йде не про Талібан. Йдеться про Афганістан і його народ”.

Професор Кабульського університету Файзулла Джалал розкритикував виключення жінок із засідання. “Ігнорування дискусій про права людини і жінок підриває довіру до Організації Об’єднаних Націй”, – сказав він.

Але представниця ООН Дікарло заявила, що дводенна зустріч, яка розпочнеться в неділю, є початковим етапом процесу співпраці з талібами.

Вона стверджує, що мета полягає в тому, щоб таліби “жили в мирі з собою і своїми сусідами і дотримувалися міжнародного права”, Статуту ООН і прав людини.

“Я хочу підкреслити – це процес. Ми отримуємо багато критики: Чому жінки не за столом переговорів? Чому афганські жінки не за столом? Чому громадянське суспільство не за столом? Це не міжафганський діалог”, – сказала Ді Карло. “Я сподіваюся, що колись ми до нього дійдемо”.

Після численних нарікань ООН вирішила провести окрему зустріч з афганським громадянським суспільством в Досі наступного тижня.

“Зростає занепокоєння щодо тону, який міжнародна спільнота (особливо місія ООН в Афганістані) обрала для нормалізації порушень прав людини в Афганістані, намагаючись забезпечити участь Талібану в переговорах у Досі” – каже Фавзія Куфі, перша жінка віцепрезидентка афганського парламенту і голова його комісії у справах жінок і прав людини.

Політична діячка стверджує, що своїми діями ООН йде на поступки “Талібану” і переступає через власні принципи.

“Афганці здивовані тим, що та сама міжнародна спільнота, яка відстоювала вільні вибори та права жінок, готова поступитися власними моральними цінностями на догоду екстремістській ідеологічній групі” – стверджує Куфі.

  • 3 червня президент Казахстану  Касим-Жомарт Токаєв повідомив про рішення виключити рух “Талібан” із переліку терористичних організацій.
  • Згідно зі звітом ООН уряд Талібану обмежує доступ афганських жінок до роботи, подорожей і медичних послуг, якщо вони незаміжні або не мають опікуна.
  • Уряд радикального ісламістського руху “Талібан” в Афганістані відправляє жінок, які пережили жорстоке поводження, у в’язницю, стверджуючи, що це робиться для їхнього захисту.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.

На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.