Таїланд першим в Південно-Східній Азії легалізував одностатеві шлюби
Джерело: CNN
Таїланд став першою країною в Південно-Східній Азії, яка легалізувала одностатеві шлюби. У вівторок, 18 червня, Сенат королівства схвалив закон про рівність шлюбів.
Зазначається, що 130 сенаторів проголосували “за”, 4 депутатів виступили проти закону.
Тепер документ має схвалити король, але цей процес, як зауважили у виданні, вважається формальністю. Закон набуде чинності через 120 днів після публікації в Королівській газеті.
За словами засновника неурядової організації “Love Foundation”, яка проводить кампанію за рівність ЛГБТК+ у Таїланді Паньяпхона Піхаткхунарнона, закон є значним кроком уперед для прав ЛГБТК+ у королівстві.
“Потенційний вплив цього закону величезний. Це не лише змінило б життя багатьох пар, але й сприяло б більш справедливому суспільству для всіх”, — прокоментував він.
Закон надає парам ЛГБТК+ ті ж юридичні права та визнання, що й гетеросексуальним парам, включаючи права щодо спадкування, усиновлення та прийняття рішень щодо охорони здоров’я.
Як розповіли в агенції, попередні спроби легалізувати шлюбну рівність за останнє десятиліття так і не були доведені до кінця. У 2020 році Конституційний суд постановив, що чинний закон Таїланду, який передбачає шлюб між чоловіком і жінкою, відповідає конституції.
Деякі з основних політичних партій, які змагалися на минулорічних виборах, пообіцяли просувати шлюбну рівність у межах своєї кампанії, включно з прогресивною партією “Рух вперед”, яка отримала більшість місць.
Але цій партії не вдалося сформувати уряд, коли колишні суперники об’єднали зусилля, щоб не допустити її влади. Однак прем’єр-міністр Таїланду Сретта Тавісін з партії Pheu Thai пообіцяв внести до парламенту законопроєкт про рівність шлюбів.
“Це основне право вибирати, кого любити”, — написав він на особистій сторінці в соцмережі X.
За словами журналістів, Сретта намагається показати Таїланд гостинним місцем для ЛГБТК+ спільноти, зокрема він висловив підтримку заявці на проведення Всесвітнього прайду у 2030 році.
Таїланд стане третім місцем в Азії, де дозволено шлюбну рівність після того, як Тайвань легалізував одностатеві шлюби в 2019 році, а Непал — у 2023 році.
- Парламент Греції підтримав законопроєкт про легалізацію одностатевих цивільних шлюбів, попри опір церкви. Таким чином, Греція стала першою православною країною, яка підтримала такий крок.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.