ТЦК посеред дороги забрали чоловіка, лишивши двох його дітей напризволяще в авто

Про це розповіла жінка, яка назвалася родичкою Юрія – Анна Дімченко.

2 серпня вранці на пункті пропуску Удобне військові примусово забрали до Саратської ТЦК Юрія Дімченка, який на авто разом з двома неповнолітніми дітьми прямував в Одесу з Ізмаїла. Родичка назвала цей випадок викраденням, акцентуючи, що уже протягом двох років безрезультатно люди скаржаться на дії працівників Саратської ТЦК. 

Отже, Юрія забирають, дітей неповнолітніх залишили на вулиці. Далі звʼязок з ним пропав. Як всім відомо, в даній схемі викрадення людей перше, що роблять, це прикривають звʼязок з зовнішнім світом“, – написала жінка. 

Про події рідні Юрія дізналися від свідка. Сестра Юрія відразу ж з Одеси виїхала до Саратської ТЦК, однак у зустрічі з братом їй відмовили. За словами рідних чоловіка, працівники ТЦК поводилися “агресивно, пообіцяли розмазати сестру по стінці”. Сестра подала заяву до Саратської поліції, однак правоохоронці нічого зробити не змогли.

Юрій вийшов на зв’язок лиш наступного дня. За цей час він буцімто встиг пройти ВЛК (за словами Анни Дімченко, чоловікові підсунули чужі документи, сам він не проходив ВЛК) та потрапив до Вінниці в навчальну частину в селі Ольгополь.   

Юрій нічого не підписував, адже всі ці документи це фікція. В розшуку Юрій не був. Дані його були оновлені. Тобто він нічого не порушив, щоб до нього могли примітити такі дії. Це порушення закону України. Сьогодні в Ольгополі йому дали можливість зробити дзвінок і він подав заяву до поліції, її прийняли, але зробити нічого не можуть. Фактично людину викрали. Але поліція закриває очі“, – констатує Анна. 

Після розголосу Юрія повернули з Вінницької області в Одеську.

Пресслужба Одеського обласного ТЦК та СП підтвердила затримання Юрія Дімченка – стверджують, що “громадянин мав при собі обліково-військові документи, що мають ознаки підробки” і що він підлягає мобілізації. У дописі заявляється, що Юрій проходив мед комісію (хоч за словами родички – ні).

Ситуацію з кинутими посеред дороги дітей пресслужба не прокоментувала.

  • Слідчі поліції Тернопільщини оголосили підозру працівникам районного ТЦК та СП у створенні організованої злочинної групи. Організатор, керівник ТЦК, та четверо спільників (троє  працівників ТЦК та ще один – колишній військовослужбовець) отримували від 100 000 до 150 000 доларів на місяць, викрадаючи людей. Гроші ділилися між учасниками залежно від виконаних завдань.
  • Журналістка Олеся Котубей-Геруцька разом із чоловіком-військовослужбовцем Владом поїхали на відпочинок в Карпати. Проте одразу ж при виході з поїзда чоловіка затримали без причини на понад 7 годин. Його повезли повезли на прикордонну заставу у Ділове, де 5 годин зв’язок із чоловіком був відсутній. Виявилось, що раніше у Діловому прикордонники побили цивільного. Йому довелось надавати хірургічну допомогу.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.