Тепер не тільки уколи: в США схвалили перший носовий спрей для екстреного лікування алергії
Джерело: FDA
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило назальний спрей Неффі для лікування гострих алергічних реакцій. Це перший препарат епінефрину для лікування анафілаксії, який не вводиться ін’єкцією.
Анафілаксія – це важка, небезпечна для життя алергічна реакція, яка часто охоплює кілька частин тіла і потребує термінового лікування. Основні алергени – продукти, ліки та укуси комах. Симптоми включають почервоніння, набряк, свербіж, блювоту, утруднене дихання і втрату свідомості. Епінефрин, який раніше вводили ін’єкціями, є єдиним і життєво необхідним засобом для лікування анафілаксії.
Дослідження показали, що концентрація епінефрину в крові при застосуванні Неффі – подібна до концентрації при ін’єкціях. Неффі – це одноразовий назальний спрей, який вводять в одну ніздрю. У разі потреби можна використати новий спрей для другої дози в ту ж ніздрю. Це засіб екстреного реагування, далі ж пацієнтам може знадобитися медична допомога – для моніторингу і можливого подальшого лікування.
- Вчені розробили нову зубну пасту, яка демонструє потенціал запобігання важким реакціям у дорослих з алергією на арахіс.
- В Італії громадянин України помер внаслідок нападу рою ос, які атакували його на пляжі.
- Японські компанії пропонують своїм працівникам, які страждають на алергію, субсидовану “тропічну втечу” до регіонів, де є менша кількість пилку.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.
За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.