Теракт в Оленівці «не був спричинений ракетою HIMARS» – ООН

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив про заяву Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), у якій наголосили, що правда про загибель українських військовополонених в Оленівці має бути оприлюднена, а винні – понести відповідальність.

Відзначу важливий момент – там визнали, що трагедія в Оленівці не була спричинена ракетами HIMARS. Що спростовує поширені раніше пропагандистські заяви російської сторони буцімто це Україна обстріляла колонію, – мовиться у дописі.

Наразі в УВКПЛ не можуть встановити ні конкретного джерела вибуху, ні точного напрямку, одначе, їхній офіс продовжуватиме слідкувати за розслідуванням відповідно до своїх повноважень.

Лубінець акцентував, що саме РФ не надає доступу до місця трагедії, зокрема й незалежним представникам ООН, “що вказує на спроби приховати сліди злочину”.

Довідка. Стаття 12 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими зазначає, що військовополонені перебувають у руках ворожої держави, а не окремих осіб чи військових частин, які взяли їх у полон. Незалежно від відповідальності, яку можуть нести окремі особи, держава, що тримає в полоні, відповідає за поводження з військовополоненими.

За даними синоптиків у вівторок, 19 листопада, у більшості областей очікується суха погода.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.