Tesla у невеликих кількостях вироблятиме людиноподібних роботів для внутрішніх потреб
Джерело: Reuters
Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск. Це сталося через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.
Автовиробник має на меті почати постачання роботів для інших компаній у 2026 році. У квітні Маск повідомив, що робот Tesla під назвою Optimus зможе виконувати завдання на заводі до кінця цього року і може бути готовий до продажу вже наприкінці 2025 року.
Гуманоїдних роботів розробляють вже кілька років такі компанії, як японська Honda та Hyundai Motor Boston Dynamics. Ці компанії розраховують на роботів для вирішення потенційної нестачі робочої сили та виконання повторюваних завдань, які можуть бути небезпечними або виснажливими, таких як логістика, складування та виробництво.
Читайте також: Boston Dynamics представила нового електричного робота Atlas – на заміну попереднику
Ілон Маск вже відомий своїми обіцянками, які не завжди виконуються. У 2019 році він заявив інвесторам, що Tesla буде управляти мережею безпілотних автомобілів “robotaxi” до 2020 року. Минулого тижня він повідомив, що презентація роботаксі займе більше часу, оскільки він попросив “важливу зміну дизайну” передньої частини автомобіля.
Перше покоління робота Optimus під назвою Bumblebee випустили у вересні 2022 року. Цього ж року Tesla опублікувала відео другого покоління двоногого робота, який складає футболку на заводі компанії.
Останніми місяцями Маск зосередився на штучному інтелекті, програмному забезпеченні для автономного водіння, роботаксі та роботі Optimus на тлі скорочення попиту на електромобілі, які складають понад 80% квартального доходу Tesla.
- Компанія Tesla представила відео з роботом-гуманоїдом Optimus, відомого також як TeslaBot. У компанії продемонстрували, як робот може виконувати процедуру самокалібрування, яка схожа на йогу та важлива для адаптації до нових умов.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.
Під час рейсу авіакомпанії Swiss Air із Цюріха до Брюсселя одному з пасажирів стало зле — тоді екіпаж звернувся за допомогою до людей із медичними знаннями на борту. На заклик відгукнулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, котра і надала першу допомогу ще до посадки літака.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що у четвер, 28 листопада підпише закон про державний бюджет на 2025 рік.