The Guardian: ЗСУ мусять переводити військових ППО у піхоту через нестачу особового складу
Джерело: The Guardian
Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.
Ситуація досягає критичного рівня. Ми не можемо бути впевнені, що ППО функціонуватиме належно. Ці люди пройшли навчання на Заході, мають реальні навички. Тепер їх відправляють у піхоту, де в них немає ані підготовки, ані досвіду, — розповіло одне із джерел видання в українських підрозділах ППО.
Також існує ризик, що такі солдати, потрапивши в полон, можуть видати важливу інформацію. За словами джерел, постійне скорочення особового складу ускладнює управління підрозділами ППО.
Це триває вже рік, але стає дедалі гірше. У мене залишилося менше половини складу. Нещодавно приїжджала комісія, і вони запросили ще десятки бійців. У мене залишилися ті, кому за 50, і поранені, — розповів офіцер ППО на умовах анонімності.
На цьому тлі президент Володимир Зеленський виступає проти зниження мінімального віку мобілізації з 25 до 18 років, попри тиск із боку США. Зеленський вважає, що відправка на війну молодих чоловіків може посилити демографічну кризу, яка вже гостро відчувається в українському суспільстві.
The Guardian зазначає, що відмова Києва змінити віковий поріг мобілізації викликала роздратування у Вашингтоні. В адміністрації президента США Джо Байдена вважають, що Київ міг би швидше збільшити чисельність армії, якби знизив віковий поріг. Однак навіть серед українських військових на фронті є противники цієї ініціативи.
Справа не у віці, а в умовах і мотивації. 18-річні — це ще діти. Можливо, можна було б знизити вік до 23 років, достатньо людей, яких можна мобілізувати, але вони просто не хочуть йти, — пояснив солдат 114-ї бригади.
Раніше США закликали Україну знизити вік мобілізації до 18 років для збільшення чисельності української армії. Зеленський у відповідь наголосив, що головною проблемою ЗСУ є не кількість солдатів, а недостатнє оснащення чинних бригад.
Наразі до ЗСУ призивають чоловіків віком від 25 до 60 років. За даними секретаря Ради національної безпеки України Олександра Литвиненка, до кінця року українська влада планує мобілізувати 160 тисяч осіб. Секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко вважає, що Україні для поліпшення ситуації на фронті потрібно мобілізувати 500 тисяч осіб. Водночас навіть чинний план щодо призову 160 тисяч нових солдатів викликає труднощі, оскільки темпи мобілізації значно впали, зазначає Костенко.
Згодом у Генштабі пояснили, що деяких військовослужбовців зі складу підрозділів ПС ЗСУ справді перепризначають на посади, відповідно до їхніх військово-облікових спеціальностей. Однак, це не стосується фахових спеціалістів ППО.
За словами військових, у Повітряних силах є військовослужбовці різних військово-облікових спеціальностей. Перепризначити та відрядити частину військовослужбовців можуть зі складу рот охорони ПС ЗСУ, деяких тилових мобільних вогневих груп, а також персоналу, що не долучений до обслуговування та експлуатації високотехнологічного озброєння та військової техніки.
- Дмитро Литвин заперечив, що в Офісі Президента готують мобілізацію громадян з 18 років.
- 10 грудня у ЗМІ писали, що Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.
- Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом.
- У Міноборони України повідомили, що законопроєкт про демобілізацію розроблено.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.