The New York Times: У Бучі запитують – чи не забув Трамп про російську різанину?

Джерело: The New York Times

Мешканці Бучі, міста-символа російської жорстокості, занепокоєні теплими словами Дональда Трампа на адресу Москви, повідомляє The New York Times.

Буча, передмістя Києва з населенням близько 37 тисяч, стала символом російських звірств. У лютому 2022 року російські війська захопили місто, а за місяць, за даними України, вбили понад 400 мирних жителів

У середу мешканці Бучі з тривогою обговорювали заяви пана Трампа. За адміністрації Байдена США були найпотужнішим союзником України. Тепер люди питають: чи Трамп говорив лише від себе? Чи справді Америка змінила свою позицію й стала на бік Росії, країни-ізгоя на світовій арені?

Як ідеться в репортажі The New York Times, Андрій Побігай, колишній військовий, прийшов на похорон друга в Бучі, тримаючи червону гвоздику. Він обурився словами Трампа про провину України у війні та зазначив, що на мирних переговорах були США й Росія, але не було жодного представника країни, в яку вдерлися росіяни.

“Я дуже, дуже злий”, – сказав 66-річний пан Побігай, який вийшов у відставку з посади командира стрілецької роти 11-го окремого мотопіхотного батальйону у 2019 році, за три роки до початку повномасштабного вторгнення Росії. Він очолював 54 бійців під Маріуполем, але з того часу, за його словами, росіяни вбили всіх цих українських солдатів — останнього лише чотири дні тому.

“Тепер він збирається допомагати росіянам?” – запитала 40-річна Алла Крючкова, яка чекала біля військкомату в Бучі на свого чоловіка, якого щойно викликали. “Вони тут все зруйнували, а тепер ми повинні здатися? Як так можна?”

У репортажі також цитують 50-річну жительку Бучі, яка під час окупації міста втратила чоловіка. Вона розповіла журналістам, що слідчі нещодавно встановили особи російських військових, причетних до його вбивства. “Тепер я боюся, що суд нічого не зробить через те, що відбувається в політиці. Вони скажуть, що з росіянами все гаразд. Найбільше я боюся, що вони скажуть, що ми самі винні. Що ми самі винні у тому, що вбиваємо себе”.

  • Дональд Трамп викликав жваву реакцію у Кремлі своїми заявами про Україну, які, за оцінками джерел, значною мірою збігаються з риторикою Москви. Російські офіційні особи вбачають у словах Трампа можливість для отримання переваг у переговорах, хоча поки не мають чіткої стратегії, як цим скористатися.
  • Американське протрампівське видання New York Post оприлюднило матеріал, у якому назвало Путіна справжнім диктатором. У публікації видання виокремило 10 ключових фактів про російсько-українську війну, ігнорування яких становить небезпеку для всього світу.
  • Президент США Дональд Трамп розкритикував українського лідера Володимира Зеленського, назвавши його “диктатором без виборів”.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.