The Time: Росія застосовувала заборонену хімічну зброю в Україні
Джерело: The Time
Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
Росія “навмисно розмістила” заборонену хімічну зброю в Україні, визнавши, що навмисно “викурювала” українських військових з їхніх позицій на півдні країни, за близько 32 км від звільненого міста Херсона.
У повідомленнях Telegram 810-а бригада морської піхоти Чорноморського флоту РФ повідомила, що в середині грудня внесла “радикальну зміну” до своєї бойової стратегії у Кринках, на Лівобережжі Херсонщини, і використала “тактику скидання гранат К-51 зі сльозогінним газом із дронів на позиції противника… щоб викурити їх з укріплених позицій”.
Зауважується, що згодом повідомлення російської бригади в соцмережі відредагували, тоді як інформування про гранати К-51 зникли.
Зауважимо, ці гранати містять сльозогінний газ, що заборонено використовувати як метод ведення війни відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, підписантом якої є зокрема й Росія.
- Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
- У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.