TikTok поширює роспропаганду та залучає користувачів до Telegram-каналів, – дослідження ІМІ

Джерело: Інститут масової інформації (ІМІ)

За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТок поширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.

У дослідженні зазначають, що більшість досліджених фейкових ТікТок-каналів закликають користувачів переходити за посиланням на анонімні Telegram-канали. Ці Telegram-канали містять маніпулятивні опитування, здебільшого на політичні теми, та поширюють фейкову інформацію про події в Україні.

Скриншот ІМІ Новини UA

В результаті дослідження виявлено, що більшість фейкових відеороликів створено з нарізок ЗМІ та озвучено підробленими голосами відомих ведучих.

“Водночас поширюються одні й ті самі вигадки, робиться наголос на тих самих меседжах, і все це поширюється в одному і тому самому форматі”, – наголошують в ІМІ.

Часто такі канали поширюють дезінформацію щодо грошових виплат українцям, соціальної або міжнародної допомоги, списання кредитів тощо. Потім вони закликають перейти за посиланням, щоб “оформити заявку”.

Згідно з висновками дослідження, фейкові Telegram-канали намагаються дестабілізувати соціально-політичну ситуацію, загострити та поглибити суперечності в суспільстві та залучити нову аудиторію.

“Крім того, частина фейків стверджують думку про те, що жителі різних регіонів України мають неоднакові права та обов’язки перед державою. Це видається використанням наративів російської пропаганди, спрямованих на територіальний розкол України”, – наголошують в дослідженні.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.