TikTok поширює роспропаганду та залучає користувачів до Telegram-каналів, – дослідження ІМІ

Джерело: Інститут масової інформації (ІМІ)

За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТок поширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.

У дослідженні зазначають, що більшість досліджених фейкових ТікТок-каналів закликають користувачів переходити за посиланням на анонімні Telegram-канали. Ці Telegram-канали містять маніпулятивні опитування, здебільшого на політичні теми, та поширюють фейкову інформацію про події в Україні.

Скриншот ІМІ Новини UA

В результаті дослідження виявлено, що більшість фейкових відеороликів створено з нарізок ЗМІ та озвучено підробленими голосами відомих ведучих.

“Водночас поширюються одні й ті самі вигадки, робиться наголос на тих самих меседжах, і все це поширюється в одному і тому самому форматі”, – наголошують в ІМІ.

Часто такі канали поширюють дезінформацію щодо грошових виплат українцям, соціальної або міжнародної допомоги, списання кредитів тощо. Потім вони закликають перейти за посиланням, щоб “оформити заявку”.

Згідно з висновками дослідження, фейкові Telegram-канали намагаються дестабілізувати соціально-політичну ситуацію, загострити та поглибити суперечності в суспільстві та залучити нову аудиторію.

“Крім того, частина фейків стверджують думку про те, що жителі різних регіонів України мають неоднакові права та обов’язки перед державою. Це видається використанням наративів російської пропаганди, спрямованих на територіальний розкол України”, – наголошують в дослідженні.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України. 

Доходи Росії від нафти та газу у травні 2025 року впадуть на третину порівняно з аналогічним періодом торік — до 0,52 трлн рублів (близько $6,48 млрд). Це найнижчий показник із липня 2023 року, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки.