TikTok поширює роспропаганду та залучає користувачів до Telegram-каналів, – дослідження ІМІ
Джерело: Інститут масової інформації (ІМІ)
За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТок поширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.
У дослідженні зазначають, що більшість досліджених фейкових ТікТок-каналів закликають користувачів переходити за посиланням на анонімні Telegram-канали. Ці Telegram-канали містять маніпулятивні опитування, здебільшого на політичні теми, та поширюють фейкову інформацію про події в Україні.

Скриншот ІМІ Новини UA
В результаті дослідження виявлено, що більшість фейкових відеороликів створено з нарізок ЗМІ та озвучено підробленими голосами відомих ведучих.
“Водночас поширюються одні й ті самі вигадки, робиться наголос на тих самих меседжах, і все це поширюється в одному і тому самому форматі”, – наголошують в ІМІ.
Часто такі канали поширюють дезінформацію щодо грошових виплат українцям, соціальної або міжнародної допомоги, списання кредитів тощо. Потім вони закликають перейти за посиланням, щоб “оформити заявку”.
- Скриншот ІМІ Новини UA
- Скриншот ІМІ Новини UA
Згідно з висновками дослідження, фейкові Telegram-канали намагаються дестабілізувати соціально-політичну ситуацію, загострити та поглибити суперечності в суспільстві та залучити нову аудиторію.
“Крім того, частина фейків стверджують думку про те, що жителі різних регіонів України мають неоднакові права та обов’язки перед державою. Це видається використанням наративів російської пропаганди, спрямованих на територіальний розкол України”, – наголошують в дослідженні.
- Російські пабліки оприлюднили план просування пропагандистських наративів через мережу телеграм-каналів, замаскованих під українські, зокрема українською мовою.
- У ЦПД повідомили, що пропаганда РФ поширює наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок.
- Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито бійців спецпідрозділу “Кракен” відправлять у Закарпатську область для посилення там мобілізації – у ЦПД спростували російські фейки.
На Харківщині поні Чубарек осліп після вибуху ворожого дрона під час російської атаки.
Внаслідок російського удару по Добропіллю на Донеччині 16 липня загинули четверо людей.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.