Тіло 15-річної киянки, яку вбили окупанти, ідентифікували через 1,5 року

Джерело: Платформа пам’яті Меморіал
Тіло 15-річної Аріни Яцюк, яку ще в березні 2022 року вбили російські окупанти під Києвом, розшукували майже два роки й ідентифікували за ДНК.
3 березня 2022 року російські загарбники розстріляли дві автівки поблизу села Мотижин на Київщині. У них їхала родина Яцюк: мама Анна, батько Денис і їхні неповнолітні доньки – 15-річна Аріна й 8-річна Валерія. Вижити вдалося лише Валерії.
“Донька з сім’єю хотіли виїхати з окупованої Северинівки до мене в Умань. Вони спробували прорватись через Житомирську трасу, коли натрапили на російський бронетранспортер. Донька із зятем загинули на місці. Тяжко поранену в ногу Аріну і дивом неушкоджену Валерію витягнули з машини. Їх розділили – молодшу привезли у Мотижин і залишили там. Щодо старшої – сказали, що її полікують… Валерія ходила по селу, стукала в двері, аж поки її не підібрали інші окупанти й привезли до місцевих жителів у село Копилів. Потім ми її забрали. Аріна загинула. Її тіло вдалося повернути майже через рік”, – розповів дідусь Аріни.
За даними ЗМІ, тіло Аріни переховували в Білорусі.
З того часу, як окупанти забрали Аріну “на лікування”, про неї нічого не було чути. Рідні дівчини сподівалися, що вона жива, писали багато запитів до Білорусі, оскільки була інформація про те, що її повезли саме туди. Щоразу їм надходила відповідь, що Аріни Яцюк на території Білорусі немає ні серед живих, ні серед мертвих.
Під час обміну тіло дівчинки передали в Україну і її ідентифікували за ДНК. Весь цей час тіло Аріни перебувало у морзі міста Мозир у Білорусі.
Аріна Яцюк народилася в Києві, навчалася у 9-му класі школи №249.
Подруга її мами, Оксана, розповіла, що дівчинка була товариською, захоплювалась малюванням, любила подорожувати разом із рідними.
“Аріна мала собаку, якого дуже любила. У неї було багато подруг, ходила з ними гуляти, в кіно. Захоплювалася макіяжем”, – додала Оксана.
Сім’ю Яцюк поховали в Умані. В Аріни залишилися сестра, бабуся, дідусі, тітка, дядько та інші родичі.
- Нещодавно на території Румунії, неподаліко від кордону з Україною, турист, який подорожував горами, виявив тіло людини. За попередніми даними, загиблий був мешканцем Запоріжжя 1988 року народження.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.