Тіньовий флот нафтових танкерів РФ зростає, попри санкції Заходу – звіт KSE
Джерело: звіт Київської школи економіки (KSE)
Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
Відповідно до звіту, опублікованого Київською школою економіки (KSE), обсяг російської нафти, що транспортується танкерами так званого тіньового флоту, майже подвоївся за рік до 4,1 мільйона барелів на день до червня.
Попри санкції Росія знайшла обхідний шлях цих заходів, використовуючи тіньовий флот старих танкерів із непрозорою власністю, що дозволило їй продавати значну частину своєї нафти вище максимальної ціни.
За оцінками KSE, з початку 2022 року Росія інвестувала у флот щонайменше 10 мільярдів доларів.
“Ця стратегія значно зменшила важелі впливу режиму санкцій”, — йдеться у звіті.
KSE також попередила, що незастрахований російський тіньовий флот незабаром може спричинити екологічну катастрофу в європейських водах. Значна частина російської нафти транспортується міжнародними транспортними шляхами, включаючи Балтійське море та Гібралтарську протоку.
“Великих розливів нафти поки що вдалося уникнути, але може трапитись велика катастрофа і витрати на очищення сягнуть мільярдів”, — йдеться в документі KSE.
- У серпні російський флот проводив навчання з відпрацювання ракетних ударів по цілях у глибині Європи, використовуючи ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Інформація стала відомою завдяки секретним документам, підготовленим ще до початку повномасштабної війни.
- Велика Британія ввела санкції проти 10 російських кораблів з так званого “тіньового флоту”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.