Тіньовий флот нафтових танкерів РФ зростає, попри санкції Заходу – звіт KSE
Джерело: звіт Київської школи економіки (KSE)
Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
Відповідно до звіту, опублікованого Київською школою економіки (KSE), обсяг російської нафти, що транспортується танкерами так званого тіньового флоту, майже подвоївся за рік до 4,1 мільйона барелів на день до червня.
Попри санкції Росія знайшла обхідний шлях цих заходів, використовуючи тіньовий флот старих танкерів із непрозорою власністю, що дозволило їй продавати значну частину своєї нафти вище максимальної ціни.
За оцінками KSE, з початку 2022 року Росія інвестувала у флот щонайменше 10 мільярдів доларів.
“Ця стратегія значно зменшила важелі впливу режиму санкцій”, — йдеться у звіті.
KSE також попередила, що незастрахований російський тіньовий флот незабаром може спричинити екологічну катастрофу в європейських водах. Значна частина російської нафти транспортується міжнародними транспортними шляхами, включаючи Балтійське море та Гібралтарську протоку.
“Великих розливів нафти поки що вдалося уникнути, але може трапитись велика катастрофа і витрати на очищення сягнуть мільярдів”, — йдеться в документі KSE.
- У серпні російський флот проводив навчання з відпрацювання ракетних ударів по цілях у глибині Європи, використовуючи ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Інформація стала відомою завдяки секретним документам, підготовленим ще до початку повномасштабної війни.
- Велика Британія ввела санкції проти 10 російських кораблів з так званого “тіньового флоту”.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.
У Генштабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 листопада. З початку доби відбулося 147 бойових зіткнень.
20 листопада глава МЗС Андрій Сибіга під час переговорів у Відні із міністром закордонних справ Австрії Александером Шалленбергом наголосив на необхідності протидії російській агресії та подякував за підтримку України. Сторони обговорили спільні дії щодо енергетичної безпеки, допомогу постраждалим від війни та розвиток двосторонньої співпраці в торгівлі та культурі.
20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон №11410 про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.