Торгівля дозволом на перетин кордону: САП і НАБУ повідомили про підозру нардепці та її помічниці

Джерело: пресслужба НАБУ

11 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні впливом чинній нардепці. Детективи НАБУ також вручили повідомлення про підозру й помічниці депутатки.

Раніше було викрито народну обраницю спільно з її помічницею на отриманні неправомірної вигоди за внесення даних в систему “Шлях”, що фактично надає дозвіл на перетин кордону чоловікам призовного віку.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що особи за грошову винагороду пообіцяли громадянину забезпечити прийняття рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи “Шлях”. Ймовірно, частину коштів підозрювані отримували “авансом”.

Надалі співучасниці надіслали звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА було прийнято рішення про надання дозволу громадянину на проїзд як волонтера через державний кордон України.

Зауважується, що після одержання дозволу помічниця депутатки зустрілась з громадянином та отримала від нього другу частину обумовлених коштів – 2 800 дол.

Наразі досудове розслідування триває.

Зауважимо, раніше на виконання рішення РНБО уряд схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

У квітні стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 96 442 чоловіків отримали дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон через систему “Шлях”. Успішно скористалися дозволом 66 474 особи, з яких 9373 не повернулися до України.

Довідка. Система “Шлях” – дає змогу прикордонникам за лічені секунди проводити перевірку осіб водіїв віком 18-60 років, яким дозволено виїжджати за кордон по гуманітарну допомогу. Статистична інформація надана адміністратором системи “Шлях” – Державною службою України з безпеки на транспорті, за період з 24.02.2022 по 31.12.2022 уповноваженими службовими особами внесено 160 616 записів.

  • Протягом тижня співробітники Служби безпеки України ліквідували ще три схеми незаконного виїзду ухилянтів за кордон.
  • Співробітники Служби безпеки України ліквідували 8 нових схем для незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку та затримали 15 організаторів нелегальних “трафіків”.
  • У Вінниці затримали чоловіка, який видавав себе за співробітника Служби безпеки України і за гроші пропонував чоловікам свою “допомогу” в ухиленні від призову.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.

25 листопада Яготинський районний суд Київської області розгляне справу щодо жінки, котра скинула собаку на ім’я Горошинка з мосту на залізничному вокзалі в Яготині.