Toyota спільно з Mitsubishі хочуть розробити місяцеходи

Джерело: NHK

Японські компанії Toyota Motor і Mitsubishi Heavy Industries анонсували співпрацю в розробці місяцеходів.

Як повідомляється, обидві компанії планують відправити апарати на Місяць протягом десяти років.

Toyota розробляє пілотований місяцехід на водневих паливних елементах, і хоче відправити його на Місяць у 2029 році, тоді як Mitsubishi Heavy планує запустити безпілотний апарат на кілька років раніше – у 2025 році.

У межах партнерства Toyota надасть Mitsubishi свій досвід у сфері технологій автономного керування, а Mitsubishi, своєю чергою, поділиться інформацією, отриманою під час попередніх запусків на Місяць.

Зазначається, що обидві компанії беруть участь у проєктах дослідження Місяця під керівництвом японського космічного агентства JAXA. Саме агентство працює під егідою місії Artemis під керівництвом NASA.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.