Трамп анонсував зустріч представників РФ, України та США
Джерело: foxnews
13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.
Я точно не знаю, хто представлятиме яку країну. Але високопосадовці з Росії, України та США будуть там, — заявив глава США на пресконференції.
Зауважується, що це буде перша зустріч офіційних осіб Росії та України з 2022 року.
Трампа також запитали про перспективу візиту Путіна у Саудівську Аравію, на що він відповів, що “рано чи пізно” зустріч має відбутися.
Мюнхенська конференція з безпеки проходитиме з 14 по 16 лютого у баварській столиці.
Доповнення 00:49 Згодом Трамп зробив ще одну заяву щодо зустрічі делегацій.
Він зазначив, що представники України, США та РФ на наступному тижні проведуть зустріч у Саудівській Аравії.
Побачимо, чи вдасться нам припинити цю війну. Це справжній жах, – додав він.
Раніше стало відомо, що пізно ввечері бізнес-джет Військово-повітряних сил США C-37B приземлився в Москві після вильоту з бази Ендрюс. Хто на ньому перебуває – невідомо.
Зауважимо, в агентстві Bloomberg вважають, що найгірші побоювання президента України Володимира Зеленського щодо врегулювання російсько-української війни справдилися.
Ще до того, як президент Зеленський завтра (14 лютого – ред.) прибуде на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, щоб підтвердити свою позицію перед США щодо захисту незалежності України, доля його країни, схоже, була вирішена, – мовиться у повідомленні.
Журналісти нагадали, що за день до телефонної розмови президента США Дональда Трампа з очільником Кремля Володимиром Путіним американський лідер прямо сказав, що “колись Україна може стати російською”, або, додав, “може не стати”.
“Повною мірою те, що він мав на увазі, стало зрозуміло, коли під час вчорашньої 90-хвилинної розмови обидва президенти надіслали один одному запрошення на зустріч на вищому рівні. Забудьте про вступ до НАТО чи американські чоботи на землі. Україні доведеться поступитися територією, яку Росія почала захоплювати ще у 2014 році. Зеленському повідомили про це майже як про факт. Його найгірші побоювання — що умови мирного врегулювання узгоджуються за його спиною — справдилися“, – вважають у Bloomberg.
Журналісти кажуть, що пропозиції Зеленського щодо надання критично важливих українських корисних копалин в обмін на захист “не мали жодної ваги”. Міністр фінансів США Скотт Бессент привіз до Києва угоду про економічне співробітництво, яку Україна мала б підписати “в обмін” на подальшу підтримку.
Тоді як Трамп пішов на значні поступки ще до початку переговорів, європейських союзників приголомшив рахунок у 3 трильйони доларів на посилення своєї оборони та відбудову післявоєнної України.
Разом з тим, під час брифінгу міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки Путіну.
Журналіст запитав у глави Пентагону, які саме поступки повинна зробити Росія, оскільки всі попередні розмови зводилися лише до того, від чого має відмовитися Україна – території, прагнення до НАТО та суверенітету. Гегсет у відповідь наголосив, що сам факт переговорів не є поступкою Путіну, але не зміг чітко назвати, що саме має втратити Кремль.
Я не думаю, що буде справедливо казати, що ми просто йдемо на поступки Путіну, – зазначив міністр.
На запитання про можливий вивід російських військ, виплату репарацій чи визнання воєнних злочинів Гегсет зазначив, що “переговори вимагають жертв з обох сторін”.
Тоді журналіст наголосив, що війну почала лише одна сторона, і порівняв ситуацію з угодою із заручниками: “Якщо злочинець забрав ваш будинок і пропонує повернути лише половину вітальні – це не компроміс”.
Своєю чергою, Гегсет зауважив, що “прийшов час для дипломатії”. Утім, репортер зазначив, що дипломатія працює лише тоді, коли обидві сторони хочуть миру.
- Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.
- Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією.
- Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.
Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.
Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.
Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки 19 лютого. Однак, цього разу Емманюель Макрон запросив європейські країни, котрі не були присутні на зустрічі 17 лютого, а також союзника НАТО Канаду, повідомили дипломатичні джерела.
У Генеральному штабі поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 144 бойових зіткнення.