Трамп «не проти» повернути Росію до G7
Джерело: Reuters
Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.
Ідею про повернення РФ до G7 Трамп висував і раніше — у червні 2020 року. Тоді президент США наголошував, що такий крок відповідає здоровому глузду, проте інші країни-учасниці ініціативу не підтримали.
Група G7 об’єднує сім найбільших економік світу: США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію. Росія приєдналася до цього клубу в 1997 році, перетворивши його на G8. Однак у 2014 році, після анексії Криму, Росію виключили з об’єднання.
12 лютого Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Під час діалогу, за словами американського лідера, сторони домовилися розпочати переговори щодо припинення російсько-української війни. Кремль у своїй заяві поспішив наголосити, що глави держав нібито обмінялися запрошеннями для візитів один до одного.
Того ж дня Трамп поговорив і із президентом України Володимиром Зеленським. Наступного дня, 13 лютого, американський президент заявив журналістам, що Україна буде “невід’ємною частиною будь-яких переговорів із Москвою” щодо врегулювання війни. Однак у Європі розцінили дії Трампа як “зраду” та висловили побоювання, що Вашингтон може піти на поступки Москві.
- Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.
- Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією.
- Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.
Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.
Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.
Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки 19 лютого. Однак, цього разу Емманюель Макрон запросив європейські країни, котрі не були присутні на зустрічі 17 лютого, а також союзника НАТО Канаду, повідомили дипломатичні джерела.
У Генеральному штабі поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 144 бойових зіткнення.