Трамп не виключив можливості застосування військ для контролю над Панамою і Гренландією

Джерело: The Hill

Новообраний президент США Дональд Трамп відмовився взяти на себе зобов’язання не використовувати американських військових для отримання контролю над Панамським каналом і Гренландією.

Під час пресконференції в Мар-а-Лаго Трампа запитали, чи може він пообіцяти, що не буде використовувати військових для отримання контролю над Панамським каналом і Гренландією.

“Я не збираюся брати на себе такі зобов’язання. Можливо, доведеться щось робити. Послухайте, Панамський канал є життєво важливим для нашої країни, він експлуатується Китаєм. І ми віддали Панамський канал Панамі, а не Китаю”, – сказав Трамп.

Журналіст запитав новообраного президента, чи може він “запевнити світ”, що “ви не збираєтеся використовувати військовий або економічний примус”.

“Ні”, – відповів Трамп.

Потім його запитали, чи може він розповісти про свої плани щодо збільшення територіальних володінь США.

“Я не можу вас запевнити – ви говорите про Панаму і Гренландію, ні, я не можу вас запевнити ні про те, ні про інше. Але я можу сказати, що вони потрібні нам для економічної безпеки. Панамський канал був побудований для наших військових”, – сказав Трамп.

Пізніше його запитали, чи склав він плани щодо придбання, і він відповів, що “не на цьому етапі”, зазначивши, що він ще не вступив на посаду.

Пізніше він пообіцяв не використовувати військову силу для придбання Канади, яку він назвав потенційним 51-м штатом, але додав, що буде використовувати “економічну силу”, додавши, що “нам не потрібно нічого з того, що є у них”, і що США не повинні захищати свого північного сусіда.

Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.