Трамп обговорює з Путіним, «скільки українських територій може залишити собі Москва» — ЗМІ

Джерело: “Укрінформ” з посиланням на Politico

У ЗМІ, з посиланням на двох експертів з національної безпеки, повідомили, що колишній президент Дональд Трамп обговорює з президентом РФ Володимиром Путіним розподіл українських територій.

За даними джерел, Трамп обдумує угоду, згідно з якою НАТО зобов’язується не розширюватися на схід — зокрема, на Україну та Грузію – і веде переговори з Путіним про те, “скільки українських територій може залишити собі Москва”.

Проте, за словами одного з експертів з національної безпеки, який говорив на умовах анонімності, Трамп може “бути відкритий до чогось, що виключатиме розширення НАТО і не повертатиметься до кордонів 1991 року для України. Але це не означає відмови від будь-якої іншої можливості, включно з постачанням великої кількості зброї в Україну”.

Сам Трамп публічно не оприлюднив своїх планів щодо завершення війни Росії в України, але минулого тижня під час дебатів із президентом США Джо Байдена заявив, що якщо він переможе на президентських виборах в листопаді, то врегулює війну ще до того, як вступить на посаду в січні.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.