Трамп підтримав Ердогана на тлі антиурядових протестів у Туреччині
Джерело: Bloomberg
Президент США Дональд Трамп підтримав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана на тлі протестів всередині країни через придушення опозиції.
“Гарне місце, гарний лідер”, – сказав Трамп під час зустрічі з кандидатами на посади послів.
На думку Bloomberg, ці заяви підтверджують очікування інвесторів, що Туреччина, ймовірно, не зазнає значного зовнішнього політичного тиску після арешту головного суперника Ердогана — мера Стамбула Екрема Імамоглу.
“Президент Ердоган, ймовірно, відчуває, що у нього будуть хороші відносини з президентом Трампом в найближчі роки, як це було під час першого терміну перебування Трампа на посаді”, – сказав Мустафа Акьол, старший науковий співробітник Центру глобальної свободи і процвітання Інституту Катона.
Що передувало
19 березня Екрема Імамоглу затримали за звинуваченнями у хабарництві та пособництві терористичній групі. Він є головним політичним суперником президента Тайіпа Ердогана, який випереджає його в деяких опитуваннях громадської думки.
Республіканська народна партія (головна опозиційна партія, членом якої є мер Стамбула) засудила цей крок як політично мотивований і закликала своїх прихильників проводити демонстрації на законних підставах.
Внаслідок арешту політика на вулиці вийшли десятки тисяч протестувальників. Демонстрації пройшли в більш ніж десяти містах, включаючи найбільше місто Туреччини Стамбул і столицю Анкару.
Згодом стало відомо, що в Туреччині затримали 37 осіб, звинувачених у “провокаційних” постах у соціальних мережах у зв’язку із затриманням мера Стамбула Екрема Імамоглу.
Пізніше МВС країни повідомляло про затримання сотень мітингарів.
- Правоохоронний комітет ВРУ затвердив законопроєкт, який надає Нацгвардії право використовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільного населення під час “масових заворушень”.
- Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
- Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.