Трамп підтримав Ердогана на тлі антиурядових протестів у Туреччині
Джерело: Bloomberg
Президент США Дональд Трамп підтримав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана на тлі протестів всередині країни через придушення опозиції.
“Гарне місце, гарний лідер”, – сказав Трамп під час зустрічі з кандидатами на посади послів.
На думку Bloomberg, ці заяви підтверджують очікування інвесторів, що Туреччина, ймовірно, не зазнає значного зовнішнього політичного тиску після арешту головного суперника Ердогана — мера Стамбула Екрема Імамоглу.
“Президент Ердоган, ймовірно, відчуває, що у нього будуть хороші відносини з президентом Трампом в найближчі роки, як це було під час першого терміну перебування Трампа на посаді”, – сказав Мустафа Акьол, старший науковий співробітник Центру глобальної свободи і процвітання Інституту Катона.
Що передувало
19 березня Екрема Імамоглу затримали за звинуваченнями у хабарництві та пособництві терористичній групі. Він є головним політичним суперником президента Тайіпа Ердогана, який випереджає його в деяких опитуваннях громадської думки.
Республіканська народна партія (головна опозиційна партія, членом якої є мер Стамбула) засудила цей крок як політично мотивований і закликала своїх прихильників проводити демонстрації на законних підставах.
Внаслідок арешту політика на вулиці вийшли десятки тисяч протестувальників. Демонстрації пройшли в більш ніж десяти містах, включаючи найбільше місто Туреччини Стамбул і столицю Анкару.
Згодом стало відомо, що в Туреччині затримали 37 осіб, звинувачених у “провокаційних” постах у соціальних мережах у зв’язку із затриманням мера Стамбула Екрема Імамоглу.
Пізніше МВС країни повідомляло про затримання сотень мітингарів.
- Правоохоронний комітет ВРУ затвердив законопроєкт, який надає Нацгвардії право використовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільного населення під час “масових заворушень”.
- Парламент Сербії відправив у відставку уряд та премʼєр-міністра Мілоша Вучевича на тлі протестів у країні.
- Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.
Російські окупаційні війська почали атакувати міста України безпілотниками, використовуючи нову тактику. Українські захисники вже шукають способи протидіяти їй.
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони США Піт Гегсет приводив свою дружину на дві зустрічі, де обговорювали конфіденційну інформацію з іноземними військовими колегами.
Ілон Маск намагається покращити імідж свого Департаменту урядової ефективності (DOGE) на тлі чимраз більшої критики.