Трамп програв справу проти колишнього шпигуна MI6 щодо зв’язків із Кремлем

Джерело: Bloomberg

Дональд Трамп програв позов у Лондоні проти колишнього британського шпигуна, який опублікував досьє про те, що Кремль може бути причетним до участі Трампа у виборах президента США у 2020 році.

Ще минулого року Трамп подав позов проти колишнього агента MI6 Крістофера Стіла та його компанію Orbis, що спеціалізується на бізнес-розвідці, у справі про захист даних, заявивши, що зазнав “значної шкоди та страждань” через публікацію досьє.

Експрезидент США домагався рішення судді про те, що твердження у звіті були неправдивими.

Досьє Стіла потрапило в газети по всьому світу після того, як просочилося в BuzzFeed у січні 2017 року з твердженнями про те, що президентська кампанія у США була скомпрометована російською службою безпеки.

Суддя Карен Стейн відхилила позов, заявивши, що Трамп не мав шансів отримати компенсацію за будь-які страждання, яких він міг зазнати. Вона також сказала, що не буде визначати точність самого досьє.

“Насправді позивач домагається висновків суду, щоб виправдати свою репутацію за обставин, коли він не зміг сформулювати жодного життєздатного засобу правового захисту, який він мав би реальну перспективу отримати”, – сказала суддя.

Трамп, який уже має справу з кількома кримінальними процесами у США, раніше заявив у судових документах, що він готовий приїхати до Лондона, щоб дати свідчення у справі.

У червні 2016 року вашингтонська дослідницька фірма залучила Стіла, якого Трамп колись назвав “негідником”, щоб перевірити зв’язки Трампа з Росією. Національний комітет Демократичної партії та кампанія Гілларі Клінтон найняли Fusion GPS після того, як Трамп став президентом США.

Юристи фірми Стіла стверджували, що позов не мав жодних шансів на успіх, і що Трамп просто хотів “вендети”. За словами адвокатів Orbis, у Трампа є історія “переслідування передбачуваних ворогів та інших осіб, на кого він злиться”.

У Orbis заявили, що досьє ніколи не було призначене для оприлюднення, і Трамп не може вважати фірму відповідальною за саму публікацію Buzzfeed.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.