Трамп пропонує ввести 50%-ві мита на всі товари з ЄС
Джерело: Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп запропонував запровадити 50% мита на товари з Європейського Союзу.
За його словами, ЄС “був сформований з головною метою отримання переваг над Сполученими Штатами у сфері торгівлі”.
“Їхні потужні торгівельні бар’єри, ПДВ, безглузді корпоративні штрафи, негрошові торгівельні бар’єри, монетарні маніпуляції, несправедливі та необґрунтовані судові позови проти американських компаній тощо призвели до того, що торгівельний дефіцит зі США становить понад 250 000 000 доларів на рік, що є абсолютно неприйнятною цифрою”, – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.
Він стверджує, що переговори з ЄС щодо мит ні до чого не призводять.
“Тому я рекомендую запровадити прямі 50% мита на товари з Європейського Союзу, починаючи з 1 червня 2025 року. Тариф не стягується, якщо продукт побудований або виготовлений у Сполучених Штатах”, – вказує Трамп.
- США та Китай домовилися про суттєве зниження мит на товари один одного на початковий період у 90 днів, згідно зі спільною заявою, оприлюдненою обома країнами в понеділок.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.
Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.
Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.
Кабінет Міністрів перейменував Міністерство економіки та створив на його базі Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Цією ж постановою ліквідували Мінагрополітики та продовольства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та визначали їх правонаступником Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.