Трамп публікує дипфейки про Тейлор Свіфт, Камалу Гарріс та Ілона Маска

Джерело: The Guardian

Кандидат у президенти США Дональд Трамп публікує у соцмережах фото, створені штучним інтелектом, тим самим поширюючи дезінформацію про вибори.

Зокрема вихідними експрезидент США опублікував кілька фото зі співачкою Тейлор Свіфт та її шанувальниками. На фото, створених ШІ, вони висловлюють підтримку президентській кампанії Трампа.

Співачка, як відомо, не підтримувала Дональда Трампа, а на виборах у 2020 році навіть критикувала його.

Кожне зображення – це скриншот з платформи X. Першими їх публікували праві акаунти, які раніше вже поширювали дезінформацію.

Цю публікацію Трамп зробив за кілька днів після того, як він опублікував згенеровані ШІ фото з віцепрезиденткою США та своєю суперницею Камалою Гарріс, на якому вона виступає на “комуністичному мітингу”.

Щобільше, Трамп також опублікував фейкове відео, на якому він танцює з Ілоном Маском.

У виданні зазначають, що Трамп регулярно пропагує брехню та теорії змов, відтак публікації фейкових матеріалів ще більше плутають інформаційне поле навколо президентських виборів у США.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.