Трамп різко втрачає підтримку: американці невдоволені економікою та його політикою — опитування

На тлі високих очікувань після повернення до влади, більшість американців вважають, що президент Дональд Трамп погіршив стан економіки країни. Про це свідчить опитування Washington Post-ABC News-Ipsos.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Жоден сучасний президент не діяв настільки агресивно у спробах змінити урядову структуру та міжнародні відносини. Зусилля Трампа з урізання виконавчої влади, боротьби з нелегальною імміграцією та перегляду економічних домовленостей призвели до значних потрясінь у суспільстві та на фінансових ринках, викликавши численні судові позови.

Сьогодні лише 39% дорослих американців схвалюють роботу Трампа, тоді як 55% не схвалюють (із них 44% — категорично). У лютому його підтримка була на рівні 45%. Падіння особливо помітне серед зареєстрованих виборців і ключових груп його електорату, включно з білими без вищої освіти, молоддю до 30 років і тими, хто не голосував на виборах.

Загалом Трамп має найнижчий рейтинг підтримки серед усіх президентів США на позначці 100 днів каденції. На відміну від більшості президентів, які на початку терміну мали період “медового місяця”, Трамп зіткнувся з різким спадом довіри.

Більшість громадян вважають, що економічна ситуація погіршилася, США втратили лідерські позиції у світі, Трамп перевищує свої повноваження, а адміністрація не поважає верховенство права.

Попри загальне невдоволення, частина американців (особливо серед республіканців) все ще довіряє Трампу більше, ніж Конгресу, у розв’язуванні ключових проблем. Проте розчарування в економічній політиці зростає: 61% американців негативно оцінюють її результати.

Опитування також показало, що переважна більшість виступає проти: скорочення фінансування медичних досліджень, посилення контролю держави над приватними університетами, скасування права на громадянство за народженням і закриття Міністерства освіти та скорочення екологічних регулювань.

Більш ніж дві третини опитаних підтримують право суддів блокувати президентські ініціативи, які можуть завдати шкоди громадянам. При цьому дві третини вважають, що адміністрація Трампа намагається уникати виконання судових рішень.

Опитування Washington Post-ABC News-Ipsos проводилося онлайн 18–22 квітня серед 2 464 дорослих американців із похибкою ±2 відсоткові пункти.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.

За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.

За оцінками аналітиків, російська армія готується систематично інтегрувати використання мотоциклів у війні проти України, щоб “компенсувати досвідченість” українських операторів БпЛА.