Трамп відмовився назвати Путіна диктатором

Джерело: ВВС

24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.

Журналісти запитали, чи може він характеризувати російського лідера Путіна як “диктатора”, вживши це слово раніше стосовно Володимира Зеленського.

Я не використовую ці слова легковажно, подивимося, як усе складеться, — відповів Трамп.

Він додав, що слід поглянути, “як усе вирішиться” щодо ситуації в Україні, висловивши сподівання, що “є шанс на справді гарне врегулювання між різними країнами”.

Ми говоримо про Європу і говоримо про Україну, цю частину всієї тієї ситуації. Інша сторона також має багато підтримки… Поглянемо, як усе вирішиться. Воно може вирішитись, – заявив Трамп.

Разом з тим, він попередив, що невирішена війна між двома країнами “може призвести до Третьої світової”.

Зауважимо, нещодавно Трамп розкритикував українського лідера Володимира Зеленського, назвавши його “диктатором без виборів”.

Тим часом американське протрампівське видання New York Post оприлюднило матеріал, у якому назвало Путіна справжнім диктатором. У публікації видання виокремило 10 ключових фактів про російсько-українську війну, ігнорування яких становить небезпеку для всього світу.

У матеріалі підкреслили, що ігнорування цих фактів або легковажне ставлення до них матиме масштабні наслідки на десятиліття вперед:

Попри нещодавні слова Трампа, війну розпочав саме Володимир Путін

У лютому 2022 року, після тривалого стягування військ до українських кордонів, російська армія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Попри спроби російської пропаганди виправдати напад, звинувачуючи президента України Володимира Зеленського чи НАТО в “агресивних” діях, жодних обґрунтованих причин для військової агресії не існує.

Цей напад став продовженням агресивної політики Кремля, яка розпочалася ще у 2014 році із захоплення Криму та розпалювання війни на Донбасі.

Росія веде загарбницьку війну

У 2022 році РФ здійснила напад на Україну. Президент Росії Володимир Путін розпочав вторгнення з метою повного підкорення України. Водночас Україна не має жодних територіальних претензій до Росії.

Україна виборює свою незалежність

Більшість українців прагнуть жити у незалежній та суверенній державі, що самостійно визначає своє майбутнє. Вони не бажають бути частиною Росії чи підпорядковуватися владі з Москви.

Українці — не росіяни

Українці та росіяни не є “одним народом та єдиним цілим”, як написав Путін в есеї 2021 року. Він бреше, стверджуючи, що “сучасна Україна — це повністю продукт радянської епохи”.

“Українці та росіяни — дві окремі етнічні групи. Вони розмовляють різними мовами та мають різну історію”, – підкреслили у матеріалі.

Путін — диктатор

Володимир Путін керує Росією жорсткою авторитарною рукою з 1999 року. За час свого правління він придушив незалежні засоби масової інформації, зруйнував систему вільних і чесних виборів, послабив громадянське суспільство та переслідував політичних опонентів, включаючи випадки їхніх убивств як у Росії, так і за її межами. Громадяни Росії, які наважуються виступати проти війни, часто стикаються з арештами й ув’язненням.

Зеленський — не диктатор

Володимир Зеленський здобув перемогу на президентських виборах 2019 року, які вважалися відносно демократичними та чесними. Його рейтинг підтримки становить 57%, що суттєво відрізняється від 4%, про які заявляв Дональд Трамп.

На відміну від Росії, в Україні діють незалежні ЗМІ, які притягують уряд до відповідальності, попри спроби дискредитації з боку російських ботів. Багато громадян відкрито критикують владу навіть у воєнний час.

Учора посол Росії у Великій Британії заявив, що “не впевнений” у переобранні Зеленського, якби вибори відбулися сьогодні.

Росія не є другом США

РФ — це ворожа, ядерно озброєна держава, що прагне кинути виклик американському впливу та світовому порядку, сформованому США. Вона дедалі більше зміцнює свої зв’язки з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

Україна є другом США

Україна хоче бути частиною порядку на чолі з Америкою. Від початку російського вторгнення українці борються не лише за свою країну, а й усвідомлюють: у разі їхньої поразки наступними стануть інші.

Путіну не можна довіряти

Це не просто факт — із цим погоджується 81% американських виборців.

Путін неодноразово порушував міжнародні договори, здійснюючи вторгнення у сусідні країни та втручаючись у їхні вибори. Серед іншого, він зірвав Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності зі США. Протягом кар’єри Путін регулярно брехав американським і європейським лідерам, зокрема Трампу навіть після його повернення до влади.

Нещодавно, пообіцявши не атакувати українські енергетичні об’єкти, цього ж тижня він завдав по них масованого удару. Складається враження, що його слово нічого не варте — і йому байдуже, що всі це бачать.

Американська допомога Україні не витрачається даремно

Україна має проблеми з корупцією, але це не означає, що її народ і суверенітет не потрібно захищати.

Натомість Росія – справжній осередок корупції: клептократична держава під керівництвом Путіна та купки олігархів, що збагатилися коштом народу. У той час більшість росіян живуть у злиднях.

Путін і його соратники роками накопичували владу й багатство, не зупиняючись перед переслідуваннями й убивствами тих, хто викриває їхню корупцію.

Видання зазначає, що за даними Міноборони США, з $183 млрд допомоги Україні близько $58 млрд було витрачено в Америці, підтримуючи місцевих робітників і промисловість.

Війна послабила одну з найжорстокіших армій світу, зменшивши загрозу для Європи й США.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.