Трамп відтермінував запровадження мит проти Канади

Джерело: Джастін Трюдо/X

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив про зупинення запровадження анонсованих мит щонайменше на 30 днів невдовзі після телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом.

Також Трюдо заявив про посилення контролю на американо-канадському кордоні.

Я щойно мав хорошу розмову з президентом Трампом. Канада реалізує наш план на $1,3 мільярда для посилення контролю на кордоні — нові вертольоти, технології та персонал, посилена координація з американськими партнерами та збільшення ресурсів для боротьби з фентанілом. Майже 10 000 співробітників працюють і будуть працювати на захисті кордону, — повідомив він.

Окрім того, Канада бере зобов’язання включити картелі до списку терористичних організацій, забезпечити цілодобове спостереження за кордоном, створити спільну ударну групу Канади та США для боротьби з організованою злочинністю, фентанілом і відмиванням грошей. Також Трюдо підписав нову директиву розвідки щодо організованої злочинності та фентанілу, підтримуючи її виділенням 200 мільйонів доларів.

Своєю чергою, Трамп, відповідаючи на запитання журналістів, лише зауважив, що розмова з прем’єр-міністром “пройшла добре”.

30 січня Трамп оголосив про запровадження 25% мит на імпорт з Канади та Мексики вже з 1 лютого. Трамп зазначив, що мита запроваджують з низки причин.

Перше – це люди, котрих так багато хлинуло в нашу країну. Друге – це наркотики фентаніл і решта, що потрапило в країну. Третє – величезні субсидії, які ми даємо Канаді та Мексиці у вигляді дефіциту – заяви він.

За його словами, митні ставки можуть збільшуватися в майбутньому, однак, питання щодо звільнення нафти від мита ще розглядається, залежно від її ціни.

Канада та Мексика пообіцяли відповісти на введення мит. Пані посол Канади у США, Кірстен Гіллман, зазначила, що Канада не хоче вступати в торгівельну війну з Америкою, оскільки це буде шкідливо для обох країн.

За перші 11 місяців 2024 року обсяг торгівлі США з Канадою становив $699 млрд, а з Мексикою — $776 млрд.

Ідея запровадження тарифів уперше пролунала наприкінці виборчої кампанії 2024 року. Тоді Трамп заявив про намір обкласти всі товари з Мексики 25-відсотковим митом, якщо мексиканська влада не обмежить потік мігрантів. Згодом він поширив цю ініціативу на Канаду та Китай.

У своєму першому президентському терміні Трамп уже застосовував тарифну політику, яка викликала значну критику через вплив на фінансові ринки та партнерські відносини США.

Він стверджує, що такі дії приносять фінансову користь країні, однак експерти попереджають, що підвищення мит може фактично стати додатковим податком для споживачів.

 

Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.

Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.