Трамп заморозив допомогу Південній Африці та звинуватив її в дискримінації білих фермерів

Джерело: сайт Білого дому

Президент США Дональд Трамп підписав указ про припинення будь-якої американської допомоги Південній Африці. Він звинуватив уряд країни у дискримінації за расовою ознакою африканерів — південноафриканців з європейським корінням.

Зокрема, уряд ПАР звинуватили в захопленні “сільськогосподарської власності етнічних меншин африканців без компенсації” та запровадженні “незліченної кількості державних політик, спрямованих на ліквідацію рівних можливостей” у сферах зайнятості, освіти та бізнесу.

У документі також стверджується, що лідери ПАР зайняли агресивну позицію стосовно Сполучених Штатів та їхніх союзників, вказуючи на рішення країни звинуватити Ізраїль у геноциді в Міжнародному суді ООН і поглиблення звʼязків з Іраном.

“Сполучені Штати не можуть підтримувати уряд Південної Африки, який порушує права людини у своїй країні або підриває зовнішню політику Сполучених Штатів, що становить загрозу національній безпеці нашої країни, наших союзників, наших африканських партнерів і наших інтересів”, — йдеться в указі.

За даними The Washington Post, причиною критики Трампа став нещодавній закон, який дозволяє експропріацію землі без компенсації в рідкісних випадках. Однак південноафриканські посадовці заявили, що ця політика є частиною зусиль, спрямованих на подолання нерівності, що залишилася після апартеїду — системи, яка десятиліттями забороняла темношкірим південноафриканцям володіти землею.

Як розповіли у виданні, власність на землю в Південній Африці залишається однією з найсуворіших спадщин апартеїду. Білі південноафриканці, які становлять приблизно 8% населення, володіють майже трьома чвертями сільськогосподарських угідь країни, тоді як темношкірі південноафриканці, які становлять 80% населення, володіють лише 4%, згідно з даними земельного аудиту країни за 2017 рік.

Хоча посадовці в Преторії намагалися представити земельну реформу як засіб виправлення цього дисбалансу, вона викликала запеклий опір білих землевласників, деякі з яких стверджують, що їхні права власності перебувають під загрозою

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.