Трамп зажадав від Європи виплатити «репарації» США

Джерело: Euronews

Президент США Дональд Трамп вимагає від європейських країн виплатити фінансові репарації на тлі запроваджених мит.

Ми запровадили великі мита на Європу. Вони намагаються вести переговори, проте, не буде жодних розмов, поки не заплатять нам великі гроші — не лише за теперішнє, але й за минуле, — заявив Трамп.

Розмірковуючи про запроваджені 2 квітня нові торгові мита, котрі спровокували падіння світових фондових ринків, Трамп повідомив, що не прагне економічної кризи, однак, водночас наголосив на необхідності таких кроків: “Я не хочу, щоб щось пішло не так. Але іноді доводиться приймати ліки, щоби щось виправити”.

Президент також заявив про дефіцит торговельного балансу з Китаєм, який, за його словами, становить “трильйон доларів — сотні мільярдів щороку”.

2 квітня Трамп запровадив мита від 10% до 50% на товари зі 185 країн, що миттєво позначилося на світових фондових ринках. Американський індекс S&P 500 за два дні, 3 та 4 квітня, обвалився на 10%. Це четвертий випадок за минулі 85 років, коли індекс демонструє таке різке падіння.

Капіталізація американських компаній скоротилася на $2,7 трлн, опустившись до рівнів 2020 року. На тлі того, що відбувається, посилилися побоювання щодо можливої ​​рецесії.

Додамо, нині усередині ЄС існує спектр думок щодо того, як діяти. Франція виступає за комплексніший підхід, що виходить за межі самих лише тарифів, а президент Емманюель Макрон навіть запропонував, аби європейські компанії зупинили інвестиції в США, доки ситуація не проясниться.

Ірландія, яка експортує до США майже третину своєї продукції, закликала до “виваженої та стриманої” відповіді. Італія — третій за обсягом експорту до США член ЄС — поставила під сумнів доцільність будь-яких заходів у відповідь узагалі.

Переговори з Вашингтоном поки що не дали результатів. Єврокомісар із питань торгівлі Марош Шефчович після двогодинної зустрічі з американськими представниками у п’ятницю описав її як “відверту” та заявив, що тарифи США є “шкідливими та необґрунтованими”.

Попередні контрзаходи ЄС винесуть на голосування в середу. Їх буде затверджено, якщо тільки кваліфікована більшість — 15 держав, що представляють 65% населення ЄС — не виступлять проти, що малоймовірно.

Мита запроваджуватимуться у два етапи: частина — з 15 квітня, решта — через місяць.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у понеділок і вівторок також проведе окремі зустрічі з керівниками провідних компаній сталеливарної, автомобільної та фармацевтичної галузей, щоби оцінити вплив тарифів та визначити подальші дії.

Читайте також: Нові мита Трампа обвалили світові ринки та загрожують рецесією – CNN

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.