Третина працівників розвинених країн ризикують бути заміненими штучним інтелектом – Reuters

Джерело: Reuters

Більше чверті робочих місць в ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) базуються на навичках, які можна було б легко автоматизувати під час майбутньої революції штучного інтелекту, і працівники все частіше висловлюють побоювання, що можуть втратити роботу через ШІ.

До міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) входить 37 країн, більшість з яких вважаються країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку, тому оцінюються як розвинені.

Як пояснили в ОЕСР, існує мало доказів того, що поява штучного інтелекту має значний вплив на робочі місця, але це може бути тому, що революція перебуває на ранніх стадіях.

Відтак, “роботи з найвищим ризиком бути автоматизованими” складають у середньому 27% робочої сили в країнах ОЕСР, причому країни Східної Європи найбільше піддаються ризику, наводить дані паризька організація у своєму прогнозі зайнятості на 2023 рік.

“Роботи з найвищим ризиком” були визначені як ті, що здатні використовувати більше 25 зі 100 навичок і здібностей, які, на думку експертів зі штучного інтелекту, можна легко автоматизувати.

За результатами опитування ОЕСР за 2022 рік, троє з п’яти працівників побоюються, що можуть втратити роботу через штучний інтелект впродовж наступних 10 років. До опитування було залучено 5300 працівників у 2000 фірмах, що стосуються виробництва та фінансів в семи країнах ОЕСР.

При цьому наголошено, що опитування було проведено до появи генеративного ШІ, такого як ChatGPT.

Попри схвилювання з приводу появи штучного інтелекту, дві третини працівників, які вже працюють з ним, сказали, що завдяки автоматизації їхня робота стала менш небезпечною та виснажливою.

“Як штучний інтелект зрештою вплине на працівників на робочому місці та чи переваги переважатимуть ризики, залежатиме від політичних дій, які ми вживатимемо”, — зауважив під час пресконференції генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.

Водночас він підкреслив, що уряди мають допомогти працівникам підготуватися до змін і скористатися можливостями, які запропонує ШІ.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.