Третина працівників розвинених країн ризикують бути заміненими штучним інтелектом – Reuters
Джерело: Reuters
Більше чверті робочих місць в ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) базуються на навичках, які можна було б легко автоматизувати під час майбутньої революції штучного інтелекту, і працівники все частіше висловлюють побоювання, що можуть втратити роботу через ШІ.
До міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) входить 37 країн, більшість з яких вважаються країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку, тому оцінюються як розвинені.
Як пояснили в ОЕСР, існує мало доказів того, що поява штучного інтелекту має значний вплив на робочі місця, але це може бути тому, що революція перебуває на ранніх стадіях.
Відтак, “роботи з найвищим ризиком бути автоматизованими” складають у середньому 27% робочої сили в країнах ОЕСР, причому країни Східної Європи найбільше піддаються ризику, наводить дані паризька організація у своєму прогнозі зайнятості на 2023 рік.
“Роботи з найвищим ризиком” були визначені як ті, що здатні використовувати більше 25 зі 100 навичок і здібностей, які, на думку експертів зі штучного інтелекту, можна легко автоматизувати.
За результатами опитування ОЕСР за 2022 рік, троє з п’яти працівників побоюються, що можуть втратити роботу через штучний інтелект впродовж наступних 10 років. До опитування було залучено 5300 працівників у 2000 фірмах, що стосуються виробництва та фінансів в семи країнах ОЕСР.
При цьому наголошено, що опитування було проведено до появи генеративного ШІ, такого як ChatGPT.
Попри схвилювання з приводу появи штучного інтелекту, дві третини працівників, які вже працюють з ним, сказали, що завдяки автоматизації їхня робота стала менш небезпечною та виснажливою.
“Як штучний інтелект зрештою вплине на працівників на робочому місці та чи переваги переважатимуть ризики, залежатиме від політичних дій, які ми вживатимемо”, — зауважив під час пресконференції генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.
Водночас він підкреслив, що уряди мають допомогти працівникам підготуватися до змін і скористатися можливостями, які запропонує ШІ.
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
- Bard — розмовний генеративний чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений Google та випущений в обмеженому обсязі в березні 2023 року. 13 липня Google оголосив про найбільше розширення Bard. Відтепер цей інструмент доступний у більшості країн світу і багатьма мовами.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.