Тропічні папуги Крамера освоюють українські міста

Джерело: GreenPost

Тропічні папуги Крамера, котрі здатні витримувати морози до -20°C, стають звичними гостями в Україні. Нині їх помічають у годівничках у різних регіонах країни — від Ужгорода до Києва.

Перший день зими в Україні, а до годівничок злітаються тропічні папуги. Папуги Крамера здатні витримувати морози до -20°С, тож вони просто таки окупували більшу частину Європи, – зауважили у дописі ГО “Офіс незалежних екологів”.

Цей інвазивний вид, що походить із Південної Азії та африканського Сахелю, минулими роками активно поширився по Європі.

Унікальна здатність цих папуг виживати в умовах морозів до -20°C дозволила їм адаптуватися до клімату багатьох європейських країн, зокрема й України. Зараз їх можна зустріти не лише в Києві, але й у таких містах, як Ужгород, Чернівці та Пирятин на Полтавщині.

Папуги Крамера переважно гніздуються у дуплах дерев, через що витісняють місцеві види птахів, зокрема дятлів, шпаків і сов.

Однак, поки що немає остаточних даних, як саме інвазивний вид папуг впливає на флору та фауну України.

Раніше ми повідомляли, що у Чернівцях сфотографували пару зелених папуг, котрі оселилися в одному з парків міста.

Довідка. Папуга Крамера — птах родини Папугових. Є численним птахом по всьому ареалу. Мешкає переважно поблизу людини, у тому числі у великих містах. Тримається великими групами або колоніями. Вирізняється галасливою і непосидючою поведінкою. Це найбільш численний і широко поширений вид серед родини папугових.

Ареал поширення дуже широкий. У дикому стані мешкає в Південній Азії і ряді районів Африки. У деяких країнах Європи з м’яким кліматом, США і низці інших країн утворилися стійкі популяції вдруге здичавілих папуг цього виду. Зазвичай папуги Крамера в Європі трапляються компактно здебільшого тримаючись в населених пунктах (насамперед у великих містах) або поблизу них, де птахи знаходять достатню кормову базу. В Європі найбільші популяції цих папуг мешкають в Лондоні і Брюсселі.

Чисельність цього виду є досить високою та має тенденцію до збільшення. Розмір популяції у світі невідомий.

Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.

Українська розвідка опублікувала перехоплення розмови російських військових на Донеччині, в якій командир одного з підрозділів РФ наказує стратити українського військовополоненого.

Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 193 бойових зіткнення.

2 грудня голова Міжнародного кримінального суду суддя Томоко Акане заявила, що загрози, перед якими постає інституція, зокрема можливі санкції з боку США та ордери на арешт співробітників, видані Росією, “піддають ризику саме існування суду”.