Три атомні електростанції України «значною мірою» відновили роботу – МАГАТЕ

Джерело: МАГАТЕ

Три атомні електростанції (АЕС), підконтрольні Україні, “значною мірою” відновили виробництво електроенергії після різкого скорочення виробництва через поновлення атак, заявив сьогодні очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

На АЕС — Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській — дев’ять реакторів, вісім з яких наразі працюють, а один перебуває в стані зупинки.

Протягом останнього тижня більшість з них знову поступово збільшили виробництво електроенергії, попри те, що деякі енергоблоки працювали нижче повної потужності протягом декількох днів після ударів 28 листопада. Однак, деякі лінії електропередач за межами майданчика, які станції використовують як для отримання, так і для передачі електроенергії, залишаються відключеними.

  • Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з об’єднаною енергосистемою України. Лінія була знеструмлена внаслідок ворожого обстрілу 30 листопада.
  • У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
  • Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.