Туреччина не висувала умов для повернення командирів оборони «Азовсталі» — посол

Джерело: “Радіо Свобода“.
Посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що будь-яких умов, про які йому відомо, не було висунуто урядом Туреччини щодо повернення п’яти командирів захисників “Азовсталі”.
8 липня до Львова повернулися захисники заводу “Азовсталь” у Маріуполі:
- Денис (“Редіс”) Прокопенко − підполковник, командир бригади “Азов”;
- Святослав (“Калина”) Паламар − майор, заступник командира бригади “Азов”;
- Сергій (“Волина”) Волинський − майор, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти;
- Олег (“Апіс”) Хоменко − майор, старший офіцер “Азова”;
- Денис Шлега − полковник, командир 12-ї бригади Національної гвардії України.

Фото: Офіс президента
За словами Боднара, Туреччина не висувала жодних умов Києву. Навпаки, Анкара зацікавлена у поверненні оборонців Маріуполя.
“Будь-яких умов, про які мені було б відомо, щодо повернення наших військовослужбовців не було висунуто. Навпаки, це якраз особливість позиції турецької сторони як медіатора… Її роль важлива, адже за рахунок цього піднімаються позиції Туреччини як глобального гравця”, − зазначив він.
Посол підкреслив, що такий крок уряду Туреччини демонструє посилення позицій Анкари у комунікації з Москвою.
Переговори між урядами країн тривали кілька місяців. Для цього задіяли “увесь дипломатичний авангард президента Зеленського”.
Довідка. 21 вересня 2022 року відбувся перший масштабний обмін полоненими − з російського полону повернулися 215 захисників України, зокрема п’ять командирів Маріупольського гарнізону. За умовами обміну, вони мали перебувати в Туреччині до кінця війни.
- 9 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Сторони зокрема обговорили “зерновий коридор”, поінформували дипломатичні джерела у МЗС Туреччини.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.